Vyriausiasis RIA Novosti Ukraina redaktorius Kirilas Višinskis, archyvinė nuotrauka

Kijevas neleido Rusijos konsului aplankyti Višinskio tardymo izoliatoriuje

14
(atnaujinta 19:27 2018.06.22)
Rusijos ombudsmenė pasakė, kad dėl uždelsimo ji negalės aplankyti žurnalisto šeštadienį, kaip buvo iš anksto suplanuota

VILNIUS, birželio 22 — Sputnik. Rusijos žmogaus teisių kontrolierė Tatjana Moskalkova iš Rusijos Užsienio reikalų ministerijos gavo notos dėl to, Kijevas neleido Rusijos konsului aplankyti areštuoto vyriausiojo "RIA Novosti Ukraina" redaktoriaus Kirilo Višinskio, nuorašą.

Apie tai praneša RIA Novosti.

Taip pat Moskalkova pranešė, kad dar negavo leidimo aplankyti rusų Ukrainoje, todėl negalės aplankyti žurnalisto šeštadienį, kaip buvo iš anksto suplanuota.

"Aš kol kas negavau atsakymo. Taip, tai reiškia, nes yra gana sudėtinga logistika, reikia bilietus užsisakyti. 23-oji — tai jau šeštadienis, todėl aš turėjau išvažiuoti traukiniu septintą valandą, lėktuvas — per Minską, todėl 23-ąją dieną man nepavyks jo aplankyti", — sakė ombudsmenė.

Ryšium su tuo ji paprašė savo  kolegę iš Ukrainos — Aukščiausiosios Rados ombudsmenę Liudmilą Denisovą pravesti ją pas Višinskį, nes ji turi teisę be specialaus leidimo pravesti į tardymo izoliatorių kitą pilietį, įskaitant užsienio svečią.

Višinskio areštas

Ukrainos saugumo tarnybos pareigūnai gegužės 15 dieną įsiveržė į "RIA Novosti Ukraina" biurą ir atliko daugybę valandų trukusią kratą. Tą pačią dieną jie sulaikė portalo vadovą Kirilą Višinskį jo namų kieme.

Višinskis buvo nusiųstas į Chersoną, kur vietinis teismas gegužės 17 dieną nusprendė areštuoti jį dviem mėnesiams. Višinsko gynyba apskundė šį sprendimą gegužės 21 dieną. Žurnalistas įtariamas valstybės išdavyste.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pavadino Ukrainos valdžios veiksmus "RIA Novosti Ukraina" atstovų atžvilgiu nepriimtinais.

ESBO ir Europos Taryba taip pat išreiškė susirūpinimą dėl žiniasklaidos atstovų Ukrainoje padėties.

14
Tegai:
RIA Novosti Ukraina, Kirilas Višinskis, Kijevas, Ukraina, Rusija
Temos:
Situacija su "RIA Novosti Ukraina" (62)
Dar šia tema
Kijeve apiplėštas Kirilo Višinskio butas