Nord Stream-2, archyvinė nuotrauka

Ukrainos žurnalistas: JAV neleis pastatyti "Nord Stream-2"

697
(atnaujinta 14:09 2018.06.26)
Apžvalgininkas įsitikinęs, kad JAV pradės skelbti asmenines sankcijas, kad tik "Nord Stream-2" projektas nebūtų įgyvendintas

VILNIUS, birželio 26 — Sputnik. Ukrainos politikos ekspertas ir žurnalistas Dmitrijus Gordonas televizijos kanalui "NewsOne" teigė, kad "Nord Stream-2" nebus pastatytas, nes JAV to nenori, praneša RIA Novosti.

"Aš ir toliau esu tikras, kad "Nord Stream-2" nebus pastatytas, nes JAV prieštarauja. O jei amerikiečiai nepritaria, jie pradės taikyti asmenines sankcijas. Ir tie, kurie įgyvendina "Nord Stream-2", rinksis, kas jiems yra svarbiau: statyti "Nord Stream-2", ar prarasti milžinišką pinigų sumą", — sakė žurnalistas.

Be to, Gordonas pabrėžė, kad Ukraina turi taikyti sankcijas visiems, dalyvaujantiems šiame projekte, įskaitant Vakarų kompanijas ir politikus.

"Ukraina turi taikyti sankcijas, į nieką neatsižvelgdama, prieš visus, kas dalyvauja "Nord Stream-2", nesvarbu, kas tai yra", — mano jis.

Anot JAV Valstybės departamento sekretoriaus padėjėjos Sandros Oudkirk, Vašingtonas tikisi, kad ES savarankiškai sustabdys "Nord Stream-2" statybą.

Dujotiekis "Nord Stream-2"

Projektas "Nord Stream-2" apima dvi dujotiekio linijas, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų per metus, iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją. Dujotiekį planuojama nutiesti šalia "Nord Stream".

Leidimą dujotiekio statybai jau išdavė Vokietija, Suomija ir Švedija. "Nord Stream-2" taip pat turi gauti sutikimą iš Danijos.

Kai kurios šalys — pirmiausia, Ukraina, kuri bijo prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito, ir JAV, turinti  platų užmojį eksportuoti savo SGD į Europą, — priešinasi projekto įgyvendinimui.

Be to, Latvija, Lietuva ir Lenkija kartu paskelbė, kad nepritaria "Nord Stream-2" statybai. Šių šalių lyderiai įsitikinę, kad tai yra politinis projektas.

Rusija ne kartą pareiškė, kad dujotiekio tiesimas nėra poveikio kai kurioms šalims priemonė. Pasak Vladimiro Putino, Maskvai šis projektas turi tik ekonominę vertę.

Šiaurės srautas-2
© Sputnik /
"Šiaurės srautas-2"
697
Tegai:
Nord Stream-2, Ukraina, JAV
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (78)
Dar šia tema
Varšuva bando paspausti ES dėl "Nord Stream-2" įgyvendinimo
Kijeve "Nord Stream-2" pavadino Rusijos ginklu
"Naftogaz" tiki, kad "Nord Stream-2" neigiamai paveiks ne tik Ukrainą, bet visą Europą
Kijevas "Nord Stream-2" laiko grėsme Europai
Discussion