JAV ir Rusijos vėliavos, archyvinė nuotrauka

JAV neatsisakys savo principų vardan gerų santykių su Rusija

45
(atnaujinta 19:05 2018.06.26)
JAV valsybės departamentas paskelbė, kad nors šalis ir siekia geresnių santykių su Rusija, tačiau administracija nesiruošia atsisakyti savo principų

VILNIUS, birželio 26 — Sputnik. Jungtinės Valstijos nori geresnių santykių su Rusija, tačiau nėra pasirengusios paaukoti savo principus, pareiškė Europos ir Eurazijos reikalų valstybės sekretoriaus padėjėjas Wess Mitchell.

"Mes ieškome geresnių santykių su Rusija. Bet tai bus įmanoma tik tuo atveju, jei Rusija sustabdytų agresyvų elgesį. Mes neatsižadėsime  savo principų ar sąjungininkų", — cituoja Mitchell RIA Novosti.

Valstybinio departamento atstovas spaudai pabrėžė, kad "kaip jau minėjo valstybės sekretorius (Mikas) Pompeo, "minkštosios" politikos laikotarpis, kuris leido vystytis Rusijos agresijai, jau praeityje, o JAV ir toliau spaudžia Rusiją, kol prezidentas Vladimiras Putinas nepasirinks kito kelio".

Vladimiras Putinas ir Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Михаил Климентьев

Anksčiau Vladimiras Putinas pareiškė, kad Rusija jau pasirengusi gerinti santykius su JAV. Kita vertus, jis pabrėžė, kad "kamuolys dabar yra Amerikos pusėje". Pasak Putino, yra pagrindo tikėti, kad dialogas su Donaldu Trampu gali būti konstruktyvus.

JAV prezidentas Donaldas Trampas taip pat skelbė apie savo norą pagerinti santykius su Rusija. Kita vertus, amerikiečių lyderis mano, kad Maskva, savo ruožtu, norėtų, jog prezidento kėdę užimtų jo konkurentė, Demokratų partijos kandidatė Hilari Klinton.

45
Tegai:
santykiai su Rusija, Donaldas Trampas, Vladimiras Putinas, Rusija, JAV
Dar šia tema
Trampo advokatas leido atleisti "Rusijos tyrimo" figūrantus
Trampas nori susitaikyti su Rusija
Trampo noras grąžinti Rusiją į G8 gali suskaldyti Europą, teigia Vokietija
Lavrovas: Rusija niekada nesiprašė grįžti į G8