Aušvico koncentracijos stovyklaб archyvinė nuotrauka

Lenkija atšaukė baudžiamąją atsakomybę Holokausto įstatyme

51
(atnaujinta 12:45 2018.06.27)
Lenkijos Vyriausybės vadovas siūlo atsisakyti baudžiamosios atsakomybės Holokausto įstatyme

VILNIUS, birželio 27 — Sputnik. Lenkijos Seimas atšaukė baudžiąmąją atsakomybę už šalies ir tautos kaltinimus Holakausto nusikaltimais, praneša RIA Novosti.

Anksčiau Lenkijos ministras pirmininkas Mateušas Moraveckis inicijavo baudžiamosios bausmės už kaltinimus Lenkijai ir jos žmonėms dėl Holokausto nusikaltimų panaikinimą, teigė nuoroda į premjero kanceliarijos vadovas Michalas Dvorčikas.

"Ministras pirmininkas Mateušas Moraveckis kreipėsi į Seimo maršalą su prašymu papildyti Seimo darbotvarkę punktu "Dėl Nacionalinės atminties instituto" įstatymo pakeitimų", — sakė Dvorčikas.

Taip pat, jis nurodė, kad "tikslas buvo ir yra — apsaugoti gerą Lenkijos vardą ir istorinę tiesą", bet Varšuvoje yra veiksmingesnių priemonių — civilinė teisė, o ne baudžiamoji.

Holokausto įstatymas

Kovo 1 dieną Lenkijoje įsigaliojo įstatymas, kuriame baudžiama už "Banderos ideologijos" propagandą ir kaltinamus dėl lenkų tautos įsitraukimo į Holokaustą ir bendrininkavimo su naciais.

Bauda ar laisvės atėmimas iki trejų metų gresia už žodžių junginio "lenkiškos mirties stovyklos" vartojimą ir kitus teiginius, kurie gali būti suprantami kaip bandymas parodyti lenkus kaip nacių bendrininkus, įskaitant Europos žydų genocidą.

Tokia pati bausmė gresia už "Banderos ideologijos" propagandą ir už Voluinės žudynių, organizuotų Ukrainos nacionalistų karo metu, neigimą. Pagal įstatymą, asmuo, kuris "viešai, nepaisant faktų, neigia" jame nurodytus nusikaltimus, yra baudžiamas.

Įstatymas, dar parlamentui svarstant jo projektą, sukėlė labai neigiamą reakciją Ukrainoje, Izraelyje ir JAV. Pavyzdžiui, Tel Avivas baiminasi, kad įstatymas gali paveikti žydus, kurie nukentėjo dėl Lenkijos gyventojų kaltės ir norės apie tai kalbėti.

Pagal šį įstatymą dar nebuvo pradėta nė viena baudžiamoji byla.

51
Tegai:
koncentracijos stovykla, Holokaustas, Lenkija
Dar šia tema
Iš karo aukų atminimo lentelių Lenkijoje nori pašalinti minimus vokiečius
ES piliečiai atskleidė "baisią tiesą apie holokaustą". Dėl to jie persekiojami
Varšuva pasipiktino dėl "lenkiška koncentracijos stovykla" posakio