Baltieji rūmai, archyvinė nuotrauka

Septyniolika valstijų pateikė teismui ieškinį prieš Trampo imigracijos politiką

19
(atnaujinta 14:31 2018.06.27)
Visose valstijose, kurios pateikė ieškinį prieš Baltųjų rūmų administraciją, prokurorai yra Demokratų partijos atstovai

VILNIUS, birželio 27 — Sputnik. Generaliniai prokurorai iš septyniolikos JAV valstijų ir Kolumbijos apygardos kreipėsi į teismą dėl Trampo administracijos vykdomos politikos, kai atskiriami tėvai su vaikais, kurie nelegaliai kerta JAV siena su Meksika, praneša "Fox News".

Į federalinį teismą Sietle pateiktas ieškinys yra pirmasis teisinis iššūkis iš JAV pusės, susijęs su valstybės politika šioje srityje.

Visoms ieškinį pateikusioms valstijoms, o tai Masačusetsas, Kalifornija, Delaveras, Ajova, Ilinojus, Merilandas, Minesota, Naujasis Džersis, Niujorkas, Naujoji Meksika, Šiaurės Karolina, Oregonas, Pensilvanija, Rod Ailandas, Vermontas, Virdžinija, Vašingtonas, atstovauja prokurorai iš Demokratinės partijos.

Praėjusią savaitę Donaldas Trampas pasirašė įsakymą, pagal kurį valstybės organai turi sustabdyti migrantų šeimų atskyrimo praktiką. Tuo pačiu metu šis sprendimas nenumato jau atskirtų šeimų susivienijimo.

Anot JAV prezidento administracijos, Sveikatos ir socialinių reikalų departamentas rūpinasi 2 053 migrantų vaikais. Šiuo metu 522 vaikai buvo grąžinti į savo šeimas arba pateko pas globėjus.

Ar norite, kad imigrantas būtų jūsų draugas?
© Sputnik /
Ar norite, kad imigrantas būtų jūsų draugas?
19
Tegai:
migracijos politika, neteisėti migrantai, Baltieji rūmai, Donaldas Trampas, JAV
Dar šia tema
Seimo nariai imigrantų stovyklas ragina steigti už ES ribų
Italijos valdžia uždraudė gelbėtojams padėti laivams su pabėgėliais
Trampas mitinge išjuokė protestuotojus ir pareikalavo juos išvaryti
UNHCR: 68,5 mln žmonių buvo priversti palikti savo namus