Donaldas Tuskas ir Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

Tuskas dėl ES ir JAV santykių pablogėjimo kaltina Trampo politiką

39
(atnaujinta 17:10 2018.06.27)
Tuskas ragina ES pasirengti "blogiausiam scenarijui" santykiuose su JAV

VILNIUS, birželio 27 — Sputnik. Europos Vadovų Tarybos vadovas Donaldas Tuskas mano, kad Briuselis turėtų būti pasirengęs nepalankiems scenarijams dialoge su Vašingtonu, praneša RIA Novosti.

Jis ragino atsižvelgti į geopolitinį kontekstą pagal Kanadoje vykusio G7 aukščiausiojo lygio susitikimo rezultatus.

"Nepaisant nuolatinių pastangų išsaugoti Vakarų vienybę, transatlantiniai santykiai patiria didžiulį spaudimą dėl prezidento Donaldo Trampo politikos", — parašė Tuskas laiške, kuris buvo išsiųstas artėjančio Europos Sąjungos aukščiausiojo lygio susitikimo birželio 28-29 dienomis dalyviams.

Pasak Tusko, JAV ir Europos nesutarimai yra už prekybos santykių ribų.

"Aš pasidalinsiu su jumis savo politiniu vertinimu, kaip viskas vyksta", — pažadėjo jis.

Europos Vadovų Tarybos vadovas pridūrė, kad tikisi geriausių rezultatų, tačiau paragino pasirengti "blogiausiam scenarijui".

ES ir JAV santykiai

Dialogas tarp Briuselio ir Vašingtono tapo sudėtingesnis, JAV įvedus importo muitus metalams, taip pat dėl kai kurių kitų veiksmų, kurių ėmėsi Donaldas Trampas, — pasitraukimas iš susitarimo su Iranu, Paryžiaus klimato susitarimo ir JT Žmogaus teisių tarybos.

Kovo mėnesį importo muitų plienui ir aliuminiui (25 proc. Ir 10 proc.) įvedimas ženkliai pablogino santykius su pagrindiniais partneriais Europoje ir Azijoje, po kurio buvo imtasi atsakomųjų priemonių. Kai kurie ekspertai prognozuoja rimtus prekybos karus.

Vis dažniau kyla nesutarimų dėl Rusijos sankcijų klausimo. Raginimai atsisakyti jų arba sušvelninti apribojimų politiką skamba iš Austrijos, Italijos, Vokietijos, Slovakijos. Vašingtonas nesutinka su šia pozicija.

39
Tegai:
dvišaliai santykiai, Donaldas Trampas, Donaldas Tuskas, Europos Sąjunga, JAV
Dar šia tema
JAV pasitraukimas iš JT Žmogaus teisių tarybos neigiamai veikia santykius su ES
Europos Komisija įvedė muitus JAV prekių importui
Stoltenbergas perspėjo, kad NATO gresia skilimas
Kinija apkaltino JAV prekybos karo sukėlimu