Donaldas Trampas ir Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka

Putino ir Trampo susitikimu labiausiai nepatenkintos liks Baltijos šalys ir Lenkija

232
(atnaujinta 12:45 2018.06.28)
"Košmaras Europai" — taip Vokietijos žiniasklaida įvertino Trampo ir Putino susitikimą; neva, po jo Trampas gali atsisakyti NATO krinių pratybų Baltijos šalyse ir Lenkijoje

VILNIUS, birželio 28 — Sputnik. Susitarimas tarp Rusijos ir JAV, apeinant Europą, galėtų tapti košmaro scenarijumi Europai ir NATO silpnėjimu, rašo Vokeitijos laikraštis "Welt". 

Leidinyje teigiama, kad Vladimiro Putino ir Donaldo Trampo susitikimo rezultatas gali būti Vašingtono sutikimas nutraukti dalyvavimą Šiaurės Atlanto aljanso karinėse pratybose rytinėje NATO sienoje. Atsakydama į tai, Maskva gali atsisakyti manevrų Rusijos vakaruose.

JAV ir Rusijos vėliavos, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Максим Богодвид

Pasak laikraščio, toks JAV sprendimas gali susilpninti karinę organizaciją ir "suabejoti pagrindiniais jos principais". Tuo tarpu Maskvos puolimo galimybės nepasikeis, o tarp Europos šalių labiausiai nepatenkintos liks Lenkija ir Baltijos šalys, kurios nuolat deklaruoja "Rusijos grėsmę".

Be to, paskelbtame leidinyje teigiama, kad jei dviejų lyderių derybų rezultatas bus sankcijų Rusijai sušvelninimas, Europa taip pat turės panaikinti ekonominius apribojimus.

Anksčiau Rusijos prezidento padėjėjas Jurijus Ušakovas pranešė, kad Maskva ir Vašingtonas susitarė dėl Putino ir Trampo susitikimo trečiojoje šalyje.

Pasak jo, prezidentai gali susitarti dėl bendro pareiškimo, kuriame būtų nurodyti tolesni šalių vystymosi etapai.

232
Tegai:
tarptautinė politika, NATO, Donaldas Trampas, Vladimiras Putinas, Europa, Rusija, JAV