Aukščiausioji Rada, archyvinė nuotrauka

Rada papasakojo, kaip priversti Rusiją gerbti Ukrainą

33
(atnaujinta 14:19 2018.06.28)
Anot Ukrainos politiko, vietoj karo atėjo laikas keisti šalies ekonomiką ir tokiu būdu įrodyti Rusijai, kad viskas gerai

VILNIUS, birželio 28 — Sputnik. "Maskva nesiskaito su Kijevo interesais", o norint pakeisti situaciją, Ukrainai reikia ekonominio atgimimo, televizijos kanalui "112 Ukraina" pareiškė Aukščiausiosios Rados narys Viktoras Bandar.

Politikas pasiūlė pakeisti "tonaciją" derybose su Rusija ir vengti grėsmingos retorikos. Vietoj to, parlamentaras mano, kad reikia ekonomiškai atgaivinti šalį, o tai, jo nuomone, yra įmanoma pasiekti, pasitelkus paskolas.

Laikinas kontrolės punktas tarp Ukrainos ir Luhansko liaudies respublikos, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Валерий Мельников

"Įveskite čia (į Ukrainą — Sputnik) du ar tris didžiausius Amerikos ir Europos bankus. Leiskite pramonei atsidusti, suteikiant pigias paskolas 15 metų. Jei per trejus ar ketverius metus mes pradėsime radikalius pokyčius Ukrainos ekonomikoje, tai tikrai, jei Rusija nematys, kad čia vis geriau: čia infrastruktūra, čia atsirado gamyklos, štai kur atsakymas Rusijai, kad Ukraina iš tikrųjų juda teisingu keliu. O ne šiaip kariauti — kasdieną kariaujame, kariaujame, o viskas tik blogiau ir blogiau. Tapkime turtingais ir stipriais — jie skaitysis su mumis", — mano Bondar.

Maskvos ir Kijevo santykiai pablogėjo, kai po 2014 metų balandžio mėnesio Ukrainos valdžios institucijos pradėjo karinę operaciją prieš apie savo nepriklausomybę paskelbusias DLR ir LLR Ukrainos pietryčiuose. Rusija buvo apkaltinta įsikišimu į Donbaso konfliktą, pavadinta šalimi-okupante, tačiau Maskva atmeta tokius pareiškimus ir pabrėžia, kad ji jokiu būdu nedalyvauja vidiniame konflikte.

Dvišalių santykių įtampą taip pat papildė Krymo prijungimas prie Rusijos po referendumo, kuriame didžioji dauguma pusiasalio gyventojų pasisakė už prisijungimą prie Rusijos Federacijos. Po 2014 metų perversmo Ukrainoje Kijevas daug kartų rengė provokacijas prieš Maskvą.

33
Tegai:
santykiai su Rusija, Ukrainos Aukščiausioji Rada, Ukraina
Dar šia tema
Luhansko Liaudies Respublika įvardijo, kodėl galėtų likti Ukrainos sudėtyje
Rados narys pareiškė, kad Ukraina "liko be draugų"
Lavrovas įvertino perversmą Ukrainoje kaip Europos gėdą
Donbaso tribunolas Porošenko pripažino kaltu dėl karo nusikaltimų