Michailas Saakašvilis, archyvinė nuotrauka

Saakašvilis pirmą kartą paskelbė apie savo norą atgauti Gruzijos pilietybę

38
(atnaujinta 18:38 2018.07.02)
Buvęs Gruzijos vadovas taip pasakė pirmą kartą nuo to laiko, kai 2015 metais tapo Ukrainos piliečiu

VILNIUS, liepos 2 — Sputnik. Buvęs Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis pareikalavo grąžinti jam Gruzijos pilietybę, kad dalyvautų šalies politiniame gyvenime, praneša RIA Novosti.

Televizijos kanalo "Rustavi 2" eteryje jis pavadino dabartinį Gruzijos prezidentą Georgijų Margvelašvilį "bailiu, kuris atėmė iš jo pilietybę".

"Jei jis turi elementarios drąsos, jei jame yra nors lašas žmoniškumo, grąžins man Gruzijos pilietybę… Įleiskite mane į Gruziją, ir aš jums parodysiu, ko bijo vyriausybė ir kuo bus gąsdinami žmonės…", — sakė Saakašvilis.

Ukrainos prezidentas Petras Porošenko, archyvinė nuotrauka
Пресс-служба президента Украины

Pasak jo, pilietybės atėmimo procedūra jo atžvilgiu vyko su pažeidimais.

Margvelašvilio administracija politiko pareiškimą pavadino neadekvačiu ir pabrėžė, kad jis pirmą kartą prabilo apie norą atgauti Gruzijos pilietybę, ir tai padarė "įžeidžiamai". Be to, administracija pabrėžė, kad buvęs prezidentas žino, jog Margvelašvilis neatėmė iš jo pilietybės; jis pats sąmoningai pasirinko Ukrainos pilietybę.

Saakašvilis prarado Gruzijos pilietybę 2015 metų gegužę, po to, kai gavo Ukrainos pasą. Pagal naujas taisykles, Gruzijos gyventojas, gavęs kitos šalies dokumentą, praranda Gruzijos pilietybę, arba jis gali kreiptis į šalies prezidentą su prašymu gauti dvigubą pilietybę išimties tvarka.

Šių metų kovo mėnesį Gruzijos parlamentas patvirtino Konstitucijos pataisas, pagal kurias galima turėti dvigubą pilietybę.

38
Tegai:
dviguba pilietybė, pilietybė, Michailas Saakašvilis, Gruzija, Ukraina
Dar šia tema
Gruzijoje Saakašvilis už akių nuteistas trejiems metams kalėjimo
Saakašvilis pavadino Putiną "SBU idealu"
Saakašvilis įvardijo perversmo Ukrainoje "kainą"
Lietuva — pasakyk, kas tavo draugas, ir aš pasakysiu, kas tu esi
Neilga kelionė per kopas: Lietuva pasiruošusi priglausti Saakašvilį
Radoje pranešė apie Ukrainos pilietybės iš Saakašvilio atėmimą
COVID-19

PSO pranešė, kad koronaviruso pandemija dar nepasiekė piko

(atnaujinta 23:21 2020.07.07)
Per praėjusį savaitgalį Pasaulio sveikatos organizacija užfiksavo daugiau nei 400 tūkst. užsikrėtimo COVID-19 atvejų

VILNIUS, liepos 8 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacijos vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas paskelbė, kad koronaviruso plitimas pasaulyje paspartėjo.

"Protrūkis įsibėgėja ir mes aiškiai nepasiekėme pandemijos piko", — cituoja jį RIA Novosti.

Per praėjusį savaitgalį PSO užfiksavo daugiau nei 400 tūkst. užsikrėtimo COVID-19 atvejų.

Tuo tarpu Ghebreyesusas pabrėžė, kad infekcijos aukų skaičius "išsilygino visame pasaulyje" ir daugeliui šalių pavyko sumažinti mirtingumą nuo koronaviruso. Tačiau kai kuriuose valstybėse šis rodiklis ir toliau auga.

Nuo birželio 17 dienos Lietuvos valdžia atšaukė karantiną, tačiau galioja nepaprastoji padėtis. Karantino režimas galiojo nuo kovo 16 dienos.

Iš viso Lietuvoje šiuo metu COVID-19 serga 207 žmonės. Lietuvoje iš viso nustatyti 1844 koronaviruso atvejai, pasveiko 1547, mirė 79.

Naujausiais duomenimis, koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius pasaulyje viršijo 11,5 milijono žmonių, daugiau nei 535 tūkstančiai iš jų mirė.

Tegai:
koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Koronavirusas vėl puola: PSO susidomėjo Rusijos skiepais nuo COVID-19
JT įvardijo du scenarijus pasauliui po koronaviruso pandemijos
Buvęs Ukrainos prezidentas Petro Porošenka

Porošenka susipyko su Rados deputate dėl Putino pasveikinimo

(atnaujinta 22:45 2020.07.07)
Porošenka pareiškė, kad informacija, kurią skleidžia Ukrainos politikė, melaginga, ir apkaltino ją "Rusijos propagandos skleidimu"

VILNIUS, liepos 7 — Sputnik. Buvęs Ukrainos prezidentas Petro Porošenka televizijos laidoje "Svoboda slova" "ICTV" kanale susipyko su Aukščiausiosios Rados deputate, Vladimiro Zelenskio partijos "Tautos tarnas" nare Irina Vereščiuk, kuri priminė, kad jis prieš šešerius metus pasveikino Vladimirą Putiną su Rusijos diena.

"2014 metais, birželio 12 dieną, jūs pasveikinote Putiną su Rusijos diena. Esu tikra. Tai galima patikrinti", — sakė Vereščiuk.

Porošenka kelis kartus paklausė, ar teisingai išgirdo, į ką gavo teigiamą atsakymą. Per reklaminę pertrauką jis priėjo prie Vereščiuk ir pareiškė, kad ji meluoja. Dėl to deputatė parodė Ukrainos "24 kanalo" naujienas, kurios nurodė į Dmitrijų Peskovą, pranešė, kad Ukrainos prezidentas pasveikino Putiną. Porošenka pareiškė, kad ši informacija melaginga, ir apkaltino Vereščiuk "Rusijos propagandos skleidimu".

Ukrainos politikai, taip pat socialinių tinklų vartotojai aktyviai komentuoja šį įvykį. Vieni kaltina Vereščiuk šmeižtu ir "propagandos skleidimu", kiti mano, kad Porošenka iš tiesų pasveikino Putiną, nors tėvynėje jis jį vadino "agresoriumi".

"Turiu paprastą klausimą: o kam Porošenka paskambino Putinui per Rusijos dieną, birželio 12 dieną? Nė diena anksčiau, nė diena vėliau. Man nepavyko rasti jokių Porošenkos ar prezidento administracijos paneigimo požymių dėl sveikinimo, kuriuos jie išsakė 2014 metais", — Facebook parašė Aukščiausiosios Rados deputatas iš partijos "Batkyvščina" Sergejus Vlasenka.

Porošenkos frakcijos "Europos solidarumas" deputatas Vladimiras Arijevas mano, jog Vereščiuk padarė tokį pareiškimą, kad įtiktų Maskvai. "Istorija apie specifinę deputatę iš "Tautos tarno" Veresčiuk ir jos priekaištus Porošenkai įrodė tik vieną dalyką: praėjusių metų "išdavystė" vyko iš Maskvos, taip pat kaip ir pagrindiniai jos platintojai-šaltiniai — "zradofilai", — rašė jis Facebook.

Ukrainos prezidento tinklalapyje nėra žinios apie tokį Porošenkos ir Putino pokalbį, nes visos naujienos yra tik nuo praėjusių metų liepos ir susijusios tik su Vladimiru Zelenskiu.

Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas 2014 metų birželio 12 dieną pranešė, kad Putinas ir Porošenka kalbėjo telefonu, o Ukrainos prezidentas pasveikino Rusijos vadovą su valstybine švente — Rusijos diena.

Tegai:
Ukraina, Rusija, Vladimiras Putinas, Petro Porošenka
Dar šia tema
Austrijoje nužudytas prieglobsčio prašytojas iš Rusijos
Talibano atstovas paneigė pranešimus apie slaptą susitarimą su Rusija
Zacharova pakomentavo situaciją, susijusią su JAV ir Kinijos konfrontacija