Bombos bandymai, archyvinė nuotrauka

Karo ekspertas: JAV perduos branduolines bombas Baltijos šalims kovai su Rusija

250
(atnaujinta 17:40 2018.07.03)
Branduolinės bombos B61-12 skirtos karui su gerai apsaugotais objektais ir, žinoma, pagrindinis taikinys bus Rusija, mano karo ekspertas Konstantinas Sivkovas

VILNIUS, liepos 3 — Sputnik. JAV oro pajėgos kartu su šalies energetikos ministerijos Nacionaline branduolinio saugumo administracija atliko pirmus branduolinės bombos B61-12 bandymus iš bombonešio B-2 "Spirit". 

Bombos be branduolinio užtaiso bandymai įvyko birželio 9 dieną Nevados valstijoje.

Rusija sugrįžta prie Sacharovo itin galingos branduolinės torpedos idėjos >>

Rusijos raketų ir artilerijos mokslų akademijos narys, karo mokslų daktaras Konstantinas Sivkovas interviu Sputnik Lietuva teigė, kad šios bombos bus pristatytos į Baltijos šalis.

"Aišku, bombos bus perduotos Baltijos šalims ir Europai, nes jos yra aukšto tikslumo ir skirtos karui su gerai apsaugotais objektais. Žinoma, pagrindinis smūgio tikslas bus Rusija, pagrindinis Jungtinių Amerikos Valstijų karinis ir politinis konkurentas. Aš netgi sakyčiau, ne konkurentas — priešininkas", — pabrėžė ekspertas.

Sivkovas pridūrė, kad bomba nėra niekuo ypatinga: tai 1960 metais sukurta ir modernizuota branduolinė ginkluotė, suteikianti galimybę atlikti aukšto tikslumo bombardavimą.

250
Tegai:
branduolinė bomba, Baltijos šalys, JAV
Dar šia tema
Mokslininkai perspėjo apie galimą JAV branduolinio smūgio grėsmę amerikiečiams
JAV atskleidė branduolinio ginklo prieš Rusiją galimybes
Rusija gavo naujų branduolinio atgrasymo galimybių
JAV sukurs naują branduolinį ginklą