Krymas, archyvinė nuotrauka

JAV nepripažins "Rusijos bandymų aneksuoti Krymą"

47
(atnaujinta 12:57 2018.07.04)
Baltieji rūmai paskelbė apie JAV atsisakymą pripažinti Krymo susijungimą su Rusija

VILNIUS, liepos 4 — Sputnik. Baltųjų rūmų atstovo spaudai pavaduotojas Hoganas Gidlis antradienį pareiškė, kad JAV nepripažins "Rusijos bandymų aneksuoti Krymą", rašo RIA Novosti.

Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas, atsakydamas į žurnalistų klausimą apie galimybę pripažinti Krymo susivienijimą su Rusija, sakė: "Pažiūrėsime".

"Mes visiškai nepripažįstame Rusijos bandymo aneksuoti Krymą", — pakomentavo žurnalistams Gidlis.

Pasak leidinio "BuzzFeed", birželio mėnesio "G7" aukščiausiojo lygio susitikime Kanadoje Trampas neva sakė, kad laiko Krymą Rusijos dalimi, nes čia gyvena rusakalbiai gyventojai. Baltieji rūmai tuomet nepaneigė šios informacijos.

Krymas ir Sevastopolis tapo Rusijos regionais po 2014 metų kovo mėnesio referendumo. Prijungimą prie Rusijos teritorijos palaikė 96,77% Krymo ir 95,6% Sevastopolio gyventojų.

Maskva ne kartą pabrėžė, kad Krymo gyventojai nubalsavo už prijungimą prie Rusijos teritorijos demokratiškai, buvo atsižvelgta į tarptautinę teisę ir Jungtinių Tautų Organizacijos įstatus. Tačiau Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija. Rusijos prezidento teigimu, Krymo klausimas "uždarytas visiems laikams".

47
Tegai:
Krymas, Rusija, JAV
Dar šia tema
"Google" Krymo tilto pavadinimo užrašą dviem kalbomis pripažino nekorektišku
Trampas neatmetė galimybės pripažinti Krymą Rusijos dalimi
"Bloomberg" pašalino iš interneto svetainės Ukrainos žemėlapį be Krymo
Žmonės važiuoja Krymo tiltu, nes nori pasidalinti įvykiu socialiniuose tinkluose