Europos parlamentas, archyvinė nuotrauka

Rusijai taikomos sankcijos labiausiai pakenkė Europos Sąjungai

197
(atnaujinta 15:59 2018.07.04)
Rusijai sankcijos tapo paskata plėtoti anksčiau iš Europos importuotos produkcijos pramonę, pirmiausia žemės ūkio produktus

VILNIUS, liepos 4 — Sputnik.  Vakarų šalyse taikomos sankcijos Rusijai labiausiai pakenkė Europos Sąjungai, sakė interviu  RIA Novosti JT specialusis pranešėjas neigiamos sankcijų įtakos klausimais Idriss Jazairy.

Pačiai Rusijai sankcijos tapo paskata plėtoti anksčiau iš Europos importuotos produkcijos pramonę, pirmiausia žemės ūkio produktus.

"Kai buvau su vizitu Briuselyje, Europos žemės ūkio produkcijos gamintojų generalinis sekretorius man pasakė, kad jiems nekompensuoti nuostoliai dėl Rusijos rinkos uždarymo, ir tai neteisinga, kad maži Europos ūkiai turi mokėti už politinę įtampą tarp ES ir Rusijos", — Sakė Jazairy.

Jis pabrėžė, kad  sankcijos taikomos Rusijai, o didžiausių nuostolių patyrė Europos rinka. Tačiau dabar Europa susidūrė su vadinamosiomis antrinėmis sankcijomis, o Europos bendrovės — su naujais reikalavimais vykdyti  veiklą pagal JAV įstatymus.

"Didžiųjų šalių, taikančių sankcijas viena kitai, problemos slypi tame, kad kiekviena iš jų yra gamybos grandinės dalis, kuri jau globalizuota", — sakė jis ir pridūrė, kad Maskvai taikomos sankcijos jau paveikė JAV gamintojus.

"Šis požiūris yra pasenęs, ir jūs negalite smogti Rusijai, nepatyrę žalos patys", — pabrėžė agentūros pašnekovas.

Jazairy taip pat įsitikinęs, kad išsamus sankcijų poveikio tyrimas turėtų būti atliekamas ne tik šalyje, kuriai jos taikomos, bet ir viso pasaulio rinkoje. Jo nuomone, tokie tyrimai nebuvo atliekami, nustatant sankcijas, kurias lėmė vien politiniai motyvai.

Rusijos ir Vakarų šalių santykiai pablogėjo dėl situacijos Ukrainoje ir Kryme. Vakarai, apkaltinę Rusiją kišimusi, įvedė sankcijas prieš ją. Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių ir ne kartą pareiškė, kad  kalbėtis sankcijų kalba yra nuostolinga.

Rusija jau ne kartą pabrėžė, kad nedalyvauja Ukrainos vidaus konflikte ir Minsko susitarime dėl Donbaso situacijos sureguliavimo.

Europiečių nuostoliai nuo sankcijų Rusijai  ir jos priimtų kontrapriemonių
© Sputnik /
Europiečių nuostoliai nuo sankcijų Rusijai ir jos priimtų kontrapriemonių
197
Tegai:
sankcijos Rusijai, nuostoliai, Europos Sąjunga
Temos:
Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (213)
Dar šia tema
Rusijos Valstybės Dūma: antirusiškos sankcijos kenkia tik Europai
Sankcijos Rusijai neigiamai paveikė Estijos ledo navigaciją
Vengrijos ministras: sankcijos Maskvai yra neefektyvios
Trampas: susitarus su Rusija, sankcijos nereikalingos