Policija Eimsberyje, archyvinė nuotrauka.

Eimsberyje apsinuodijusi moteris mirė

32
(atnaujinta 09:12 2018.07.09)
Don Sturgess iš Darlingtono mirė ligoninėje vakare, sekmadienį, liepos 8 dieną

VILNIUS, liepos 9 — Sputnik. Moteris, apnuodyta nervus paralyžuojančia medžiaga Didžiosios Britanijos miestelyje, Eimsberyje, mirė, iškelta baudžiamoji byla dėl nužudymo, praneša RIA Novosti.

Kaip patikslinta policijoje, 44-erių metų amžiaus Don Sturgess iš Darlingtono mirė ligoninėje vakare, sekmadienį, liepos 8 dieną. "Skrodimas bus atliktas vėliau", — sakoma pranešime.

Antroji auka, 45 metų vyras, gydomas ligoninėje, jo būklė išlieka kritiška.

Tyrimui vadovauja kovos su terorizmu Policijos departamento ekspertai, apie 100 tyrėjų dirba visą parą su Viltšyro policija.

Užuojautą dėl Sturgess mirties išreiškė Britanijos premjerė Teresa Mei ir Skotland Jardo kovos su terorizmu padalinio vadovas Neilas Basu.

Liepos 4 dieną netoli Solsberio esančiame miestelyje,  Eimsberyje, vyras ir moteris paguldyti į ligoninę kritinės būklės, pasak policijos, jie buvo apnuodyti nežinoma medžiaga. Skotland Jardas tvirtina, kad aukos apnuodytos ta pačia medžiaga pavadinimu "Novičiok", kaip ir britų šnipas, buvęs GRU karininkas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija.

Londonas teigia, kad prie Skripalių apnuodijimo nervus paralyžuojančia mežiaga A234 prisidėjo Rusija. Maskva kategoriškai tai neigia. Abu incidentai įvyko šalia Britanijos gynybos ministerijos slaptosios laboratorijos.

32
Tegai:
apnuodijimas, Eimsberis, Didžioji Britanija
Dar šia tema
Incidentas Eimsberyje nebuvo "Rusijos užpuolimas", teigia Londonas