Didžiosios Britanijos policija, archyvinė nuotrauka.

Paaiškėjo žmonių apsinuodijimo Eimsberyje aplinkybės

110
(atnaujinta 15:45 2018.07.09)
Sekmadienio vakarą Skotland Jardas pranešė, kad Don Sturgess mirė Solsberio rajono ligoninėje, Čarlio Roulio būklė yra kritinė

VILNIUS, liepos 9 — Sputnik. Kreigas Pettendenas, nukentėjusiųjų Eimsberyje draugas, "RIA Novosti" papasakojo įvykio detales.

"Paskutinį kartą aš mačiau nukentėjusius penktadienio vakarą autobuse, kuris vyko maršrutu iš Solsberio į Eimsberį. Aš esu vienas paskutiniųjų, mačiusių juos prieš incidentą. Jie atrodė gerai. Čarlis atrodė šiek tiek išgėręs, bet jis nuolat būdavo apsvaigęs. Jis dažnai vartojo heroiną arba kokainą, visi apsinuodijimo simptomai atsirado jau šeštadienį", — sakė Pettendenas.

Policija Eimsberyje, archyvinė nuotrauka.
© AFP 2020 / Chris J Ratcliffe

Pasak aukų draugo, pirmoji apsinuodijo 44 metų amžiaus Sturgess.

"Jai prasidėjo traukuliai, iš burnos dribo putos. Čarlis bandė ją atgaivinti, darė jai širdies masažą ir dirbtinį kvėpavimą ir, galiausiai, užsikrėtė pats. Jiems abiems iš burnos dribo putos, vyzdžiai susiaurėjo tiek, kad jų beveik nesimatė. Jie kalbėjo nerišliai, pasakojo mano draugas Semas, kuris matė juos tą dieną", — pridūrė pašnekovas.

Pasak Pettendeno, apsinuodijimas neturėjo nieko bendro su narkotikais. Jis mano, kad infekcijos šaltinis galėjo būti nuorūka, kurią Don pakėlė nuo žemės.

"Jie tikrai apsinuodijo nervus paralyžuojančia medžiaga. Manau, kad užkrato šaltinis buvo koks nors daiktas, kurį Don pakėlė gatvėje  nuorūka arba koks nors konteineris", — sakė poros draugas.

Liepos 4 dieną britų policija paskelbė apie "rimtą incidentą" Eimsberyje. Nukentėjo vietiniai gyventojai: 44 metų moteris ir 45 metų vyras.

Sekmadienio vakarą Skotland Jardas pranešė, kad Don Sturgess mirė Solsberio rajono ligoninėje. Čarlio Roulio būklė yra kritinė.

Skotland Jardas tvirtina, kad aukos apsinuodijo ta pačia chemine medžiaga, kaip ir britų šnipas buvęs GRU pulkininkas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija. Londonas kaltina Rusiją Skripalių apnuodijimu, tačiau Maskva kategoriškai tai neigia.

110
Tegai:
apnuodijimas, Didžioji Britanija
Dar šia tema
Lavrovas teigia, kad Skripaliai buvo apnuodyti JAV ir Britanijoje gaminama medžiaga
"Novičiok" "kūrėjas": Skripalius apnuodyti šia medžiaga galėjo tik idiotas
Britanijos policija pareiškė, kad Skripalius galėjo apnuodyti grikiais