Borisas Johnsonas, archyvinė nuotrauka

Atsistatydino JK užsienio reikalų ministras Borisas Džonsonas

74
Džonsono atsistatydinimas buvo antras per parą, anksčiau apie pasitraukimą pranešė "Brexit“ ministras Deividas Deivisas

VILNIUS, liepos 9 — Sputnik. Britų užsienio reikalų ministras Borisas Džonsonas šiandien atsistatydino, praneša Britanijos Vyriausybės biuras.

"Ministrė Pirmininkė (Tereza Mei — Sputnik) priėmė Boriso Džonsono atsistatydinimą iš užsienio reikalų ministro posto. Premjerė padėkojo Borisui už jo darbą. Apie tai, kas taps naujuoju ministru, bus paskelbta netrukus", — rašoma RIA Novosti gautame pareiškime.

Džonsono atsistatydinimas buvo antras per parą. Anksčiau netikėtai apie pasitraukimą pranešė "Brexit" ministras Deividas Deivisas. Abu atleidimai susiję su Vyriausybėje sustiprėjusiais nesutarimais "Brexit" atžvilgiu.

Džonsonas ir Deivisas buvo pagrindiniai ministrai Mei kabinete, jie buvo "kietų Brexit" šalininkai.

Ginčai, susiję su "Brexit"

Praėjusį penktadienį Mei paskelbė apie ketinimą sušvelninti Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš Europos Sąjungos sąlygas. Ministrė pirmininkė pareiškė, kad JK pasiūlys Briuseliui sukurti laisvosios prekybos zoną ir nustatyti pramoninių prekių ir žemės ūkio produktų, kuriems netaikomi būsimi apribojimai, sąrašą.

Ši programa nepatiko "kietojo Brexit" šalininkams. Jų nuomone, tokio plano įgyvendinimas išlaikys JK priklausomybę nuo ES, sukurs pranašumą pasaulinėms korporacijoms ir nuostolius vietos gamintojams.

Kitą savaitę turėtų būti paskelbtas oficialus dokumentas dėl Londono pozicijos derybose su Briuseliu.

74
Tegai:
Borisas Johnsonas, Jungtinė Karalystė
Temos:
Didžiosios Britanijos istorinis referendumas (68)
Dar šia tema
Po sprendimo dėl Brexit padidėjo ES piliečių skaičius Škotijoje
Brexit fone ES bankai išvedė iš Britanijos 350 milijardų eurų