Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka.

Padėjėjus, patarusius neskambinti Putinui, Trampas išvadino "kvailiais"

35
(atnaujinta 11:58 2018.07.10)
Dienraštis "Washington Post" su nuoroda į informuotus pareigūnus pranešė, kad Trampas ignoravo savo patarėjų nacionalinio saugumo klausimais raginimus nesveikinti Vladimiro Putino su nauja kadencija

VILNIUS, liepos 10 — Sputnik. Trumpas išvadino "kvailiais" padėjėjus, patarusius neskambinti Putinui, rašo dienraštis The New York Times.

Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Donaldas Trampas per pokalbį telefonu su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu šių metų kovo mėnesį išvadino JAV administracijos atstovus, kurie pasisakė prieš jų pokalbį, "kvailiais", ir paragino jų neklausyti.

Kovo mėnesį Trampas paskambino Putinui, kad pasveikintų jį laimėjus rinkimus. Kremlius pranešė, kad pokalbis telefonu vyko Amerikos iniciatyva.

Po jų pokalbio dienraštis "Washington Post" su nuoroda į informuotus pareigūnus pranešė, kad Trampas ignoravo savo patarėjų nacionalinio saugumo klausimais raginimus nesveikinti Vladimiro Putino su nauja kadencija. 

Leidinys praneša, kad Trampas savo patarėjus pavadino "kvailiais".

"Tai kvaili žmonės, neturėtumėte jų klausytis", — sakė Trampas Rusijos prezidentui.

Rusijos ir JAV prezidentai  planuoja susitikti liepos 16 dieną Helsinkyje. Anksčiau Kremlius pranešė, kad Putinas ir Trampas ketina aptarti dvišalių santykių plėtojimo perspektyvas ir aktualius klausimus tarptautinėje darbotvarkėje. Tai bus pirmasis išsamus dviejų šalių vadovų susitikimas, nesusijęs su aukščiausiojo lygio susitikimais. Jie pirmą kartą susitiko Hamburge, G20 viršūnių susitikimo metu, vėliau trumpai pabendravo Vietname.

35
Tegai:
Donaldas Trampas, Vladimiras Putinas, JAV
Dar šia tema
Putinas ir Trampas susitiks Helsinkyje liepos 16-ąją
Trampas mitinge išjuokė protestuotojus ir pareikalavo juos išvaryti
Vokietija papasakojo apie NATO nerimą dėl Putino ir Trampo susitikimo
JAV Trampo būstinė atmetė ieškinį dėl "sąmokslo su Rusija"
O jei jie susitars? Kodėl Vakarai išsigando dėl Putino ir Trampo susitikimo