Krymas, archyvinė nuotrauka

Kijevas paskelbė apie sankcijų Krymui "niekingumą"

64
(atnaujinta 17:01 2018.07.14)
Vakarų taikomos ribojamosios priemonės prieš Rusijos Federaciją nesukelia "ypatingos žalos" Rusijos ekonomikai, o JAV naudojasi Ukraina savo interesams įgyvendinti, mano Aukščiausiosios Rados narys Jevgenijus Murajevas

VILNIUS, liepos 14 — Sputnik. Vakarų sankcijos prieš Krymą "yra visiškai niekingos", pareiškė Aukščiausiosios Rados deputatas Jevgenijus Murajevas televizijos kanalui "112 Ukraina".

Pasak Ukrainos Parlamento, iš tikrųjų ribojamosios priemonės nekelia "ypatingos žalos" Rusijos ekonomikai, o JAV nemato Ukrainos kaip partnerio ir naudojasi ja, siekdamos spausti Rusiją ir pasiekti savo interesus.

"Sankcijos, kurias nuolat skelbia mūsų valdžia, Krymui, jei paanalizuosite, yra visiškai niekingos… Jei Minsko formatas pavyks, tada išliks sankcijos Krymui, kurios visiškai nekenkia", — sakė Murajevas.

Rusijos ir Vakarų šalių santykiai pablogėjo dėl situacijos Ukrainoje ir Kryme. Vakarai, apkaltinę Rusiją kišimusi, įvedė sankcijas prieš ją. Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių ir ne kartą pareiškė, kad kalbėtis sankcijų kalba yra nuostolinga.

Krymas ir Sevastopolis tapo Rusijos regionais po 2014 metų kovo mėnesio referendumo. Prijungimą prie Rusijos teritorijos palaikė 96,77% Krymo ir 95,6% Sevastopolio gyventojų.

Maskva ne kartą pabrėžė, kad Krymo gyventojai nubalsavo už prijungimą prie Rusijos teritorijos demokratiškai, buvo atsižvelgta į tarptautinę teisę ir Jungtinių Tautų Organizacijos įstatus. Tačiau Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija. Rusijos prezidento teigimu, Krymo klausimas "uždarytas visiems laikams".

64
Tegai:
sankcijos, Ukraina, Rusija
Temos:
Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (150)
Dar šia tema
Italija teigia, kad Roma yra pasirengusi aptarti Krymo statusą
ES Taryba vieneriems metams pratęsė Krymui ir Sevastopoliui taikomas sankcijas
Kai Europa nebenori, o JAV nebegali. Klausimas apie NATO likimą?