Karinė technika, archyvinė nuotrauka.

Vokietijoje testuojamos Lietuvos kariuomenės pėstininkų kovos mašinos

37
(atnaujinta 10:56 2018.07.18)
Pėstininkų kovos mašinų projektas yra vienas iš svarbiausių Lietuvos kariuomenės modernizavimo ir stiprinimo elementų

VILNIUS, liepos 18 — Sputnik. Vokietijos poligonuose testuojamos Lietuvos kariuomenės pėstininkų kovos mašinos "Vilkas", praneša Krašto apsaugos ministerija.

Pėstininkų kovos mašinų "Vilkas" gamintojas "ARTEC" Vokietijos poligonuose intensyviai testuoja du Lietuvos PKM prototipus. Abu prototipai pagaminti pagal Lietuvos kariuomenės reikalavimus, kuriuose sumontuoti Izraelio gamybos bokšteliai, apginkluoti greitašaudėmis 30 mm patrankomis ir prieštankinėmis raketomis "Spike LR".

"Pėstininkų kovos mašinų projektas yra vienas iš svarbiausių Lietuvos kariuomenės modernizavimo ir stiprinimo elementų. Mūsų kariuomenės poreikiams pritaikyti "Vilkai" žymi kokybinį šuolį modernizuojant kariuomenę, aprūpinant ją šiuolaikine technika, ir ginkluote, kuri priartina prie NATO standartų ir tiesiogiai prisideda prie visų mūsų saugumo stiprinimo", – sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

Testavime dalyvauja ir patirties prižiūrint bei eksploatuojant kovos mašinas semiasi ir Lietuvos kariuomenės specialistai.

Įvairių testų metu PKM mechaninės ir elektroninės sistemos verčiamos dirbti maksimaliais režimais ir siekiama nustatyti, ar pagal Lietuvos užsakymą pagaminti PKM prototipai atitinka jiems keliamus patikimumo, saugumo, įvairių mazgų ir modulių funkcionalumo bei kitus reikalavimus. Identifikavus trūkumus, būtų koreguojami gamybos ar surinkimo procesai, taip išvengiant gedimų rizikos vėlesnės PKM eksploatacijos metu.

Pasibaigus testavimams, abiejų prototipų techninė būklė bus atstatyta iki gamyklinių PKM "Vilkas" parametrų ir jie bus grąžinti Lietuvos kariuomenei. Pirmosios PKM "Vilkas" į Lietuvą turėtų būti atgabentos 2019 metų pradžioje.

Lietuvos kariuomenei už beveik 386 mln. eurų bus nupirktos 88 pėstininkų kovos mašinos ginkluotos greitašaudėmis patrankomis ir prieštankinėmis raketomis. Šiomis PKM bus aprūpinti Mechanizuotosios pėstininkų brigados "Geležinis Vilkas" Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotasis ir Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionai.

PKM "Vilkas" ugnies galios, manevro ir įgulos apsaugos derinys geriausiai atitiko Lietuvos kariuomenės poreikius ir puikiai tiks šalies gynybai bei dalyvavimui tarptautinėse operacijose. Bendru PKM gamintojo "ARTEC" ir Lietuvos sutarimu, pagal Lietuvos reikalavimus gaminamos mašinos, išlaikant sąsajas su Lietuvos istorija ir Lietuvos kariuomenės tradicijomis, bus vadinamos ne "Boxer", o "Vilkas".

37
Tegai:
mokomosios pėstininkų kovos mašinos, Vokietija
Dar šia tema
Karo tarnybą savo noru šiemet nori atlikti beveik 5 tūkst lietuvių
"Girtas šlapinosi ant vitrinų": kaip NATO kariai elgiasi Baltijos šalyse
Prie NATO pajėgų Lietuvoje jungiasi Čekijos kariai
Amerikiečių dainininkė Grimes

Elono Masko mylimoji nusprendė parduoti savo sielą

(atnaujinta 19:22 2020.05.29)
Indie pop žvaigždė Grimes nepradėjo "smulkintis" ir atidarė parodą, kurioje kiekvienas mokus kolekcininkas gali ne tik nusipirkti jos paveikslus, bet ir pasivaržyti dėl dainininkės nemirtingosios dalies

VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Amerikiečių dainininkė Grimes, kuri neseniai pagimdė vaiką nuo Elono Masko, ir toliau stebina: žvaigždė ketina parduoti savo sielą naujo meno projekto ribose.

2020 metų gegužės pradžioje 32 metų dainininkė pagimdė kūdikį, kurio tėvas — garsusis milijardierius ir "Tesla" bei "Space X" įkūrėjas. Po to internete buvo aptarinėjamas vardas, kurį tėvai davė savo kūdikiui. Neįprasta santrumpa suneramino ne tik gerbėjus, bet ir JAV įstatymus, po to pora turėjo atlikti keletą pakeitimų ir pervardyti savo sūnų.

Kaip pranešė leidinys "Bloomberg", po vaiko gimimo Grimes vėl pasinėrė į kultūrinį gyvenimą ir sukrėtė gerbėjus. Žvaigždė atidarė savo pirmąją parodą, kurioje, be meno eksponatų, pateikė pardavimui ir savo sielą.

Kūrinys "Išpardavimas" — tai yra dainininkės sielos dalelė, patvirtinta pagal visus teisinius kanonus: dokumentą "dėl nuosavybės" parengė patyrę teisininkai ir pati Grimes.

Šaltinio teigimu, žvaigždė iš pradžių planavo parduoti savo sielą už 10 milijonų dolerių, nes ji "nenorėjo, kad kas nors ją nusipirktų". Tačiau dėl dabartinės koronaviruso pandemijos ir ekonominės krizės Grimes nusprendė surengti aukcioną ir leisti gerbėjams savarankiškai įvertinti jos esybę.

Tegai:
JAV, Elonas Maskas
Dar šia tema
Elonui Maskui ir dainininkei Grimes gimė vaikas
Aktorius Sergejus Gluško, archyvinė nuotrauka

Pareiškęs, kad "trūksta pinigų", Tarzanas "susirado darbą"

(atnaujinta 19:20 2020.05.29)
Anksčiau dainininkės Natašos Koroliovos sutuoktinis teigė, kad koronaviruso pandemija paveikė jų šeimos biudžetą

VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Rusijos aktorius, dainininkas, kultūristas ir "šoumenas" Sergejus Gluško, žinomas slapyvardžiu Tarzan, "Instagram" atsakė kritikams apie pasiūlymą susirasti darbą po to, kai menininkas pasiskundė dėl pinigų trūkumo.

Anksčiau dainininkės Natašos Koroliovos sutuoktinis teigė, kad koronaviruso pandemija paveikė jų šeimos biudžetą. Be to, pasak Gluško, menininkai neturi nė cento, "kitaip nei seneliai".

Aktorius paskelbė nuotrauką, kurioje jis sėdi ant grindų su prijuoste ir skara, o rankose laiko skudurą.

"Aš gavau darbą... pagal profesiją. Gerai išmanau šiuos reikalus. Valykitės kojas prie įėjimo! Palikite purvą už slenksčio", — rašė menininkas.

Tegai:
pinigai, Tarzanas