Viduržemio jūros pakrantė Kipre

Valtis su 160 migrantų nuskendo netoli Šiaurės Kipro

35
(atnaujinta 16:19 2018.07.19)
2017 metais trys tūkstančiai žmonių, tokiu būdu bandę kirsti jūrą ir patekti į Europą, mirė pakeliui

VILNIUS, liepos 19 — Sputnik. Valtis su migrantais nuskendo Viduržemio jūroje, prie Šiaurės Kipro pakrantės, praneša Turkijos naujienų agentūra Anadolu.

Žiniasklaidos duomenimis, valtyje buvo 160 žmonių. 19 iš jų žuvo, dar 25 laikomi dingusiais. Anot agentūros, specialiosioms tarnyboms pavyko išgelbėti 103 žmones, kurie buvo nugabenti į Turkiją.

Kaip rašo Turkijos laikraštis "Daily Sabah" su nuoroda į Turkijos žiniasklaidą, paieškos ir gelbėjimo operacijoje dalyvauja Turkijos ir Šiaurės Kipro pakrančių apsaugos tarnyba bei privatūs laivai.

JTO migracijos agentūros duomenimis, daugiau nei 50 tūkstančių migrantų šiais metais pateko į Europą Viduržemio jūra. 2017 metais šis skaičius buvo didesnis, tada į Europą atvyko 171 tūkstantis žmonių. Trys tūkstančiai žmonių žuvo kelyje.

Ar norite, kad imigrantas būtų jūsų draugas?
© Sputnik
Ar norite, kad imigrantas būtų jūsų draugas?
35
Tegai:
migrantai, Kipras, Europa
Temos:
Pabėgėlių krizė (98)
Dar šia tema
Makedonija atsisakė atidaryti naujus migrantų centrus
Septyniolika valstijų pateikė teismui ieškinį prieš Trampo imigracijos politiką
Vladimiras Putinas

"Welt" žurnalistas atvyko į Maskvą ir papasakojo apie "pagrindinį Putino kozirį"

(atnaujinta 09:38 2021.05.11)
Visų pirma vokiečių žurnalistai paradą pavadino "užsienio politikos žinia". Nepaisant to, televizijos kanalas pačius įvykius pavadino grandioziniais, o šalies karines jėgas laikė "stipriausiu Rusijos vadovo argumentu"

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. "Welt" korespondentas Kristofas Vaneris atvyko į Pergalės paradą Maskvoje ir papasakojo apie Rusijos kariuomenės galią, praneša RIA Novosti.

"Sustiprinta armija yra svarbiausias ir efektyviausias Vladimiro Putino užsienio koziris", — sakė žurnalistas.

Kaip ir daugelis kitų užsienio žiniasklaidos priemonių, "Welt" pergalės dieną daugiausia laiko skyrė Rusijos ir Vakarų santykiams. Visų pirma vokiečių žurnalistai paradą pavadino "užsienio politikos žinia". Nepaisant to, televizijos kanalas pačius įvykius pavadino grandioziniais, o šalies karines jėgas laikė "stipriausiu Rusijos vadovo argumentu".

Dieną prieš tai sostinėje buvo surengtas pagrindinis paradas, skirtas 76-osioms pergalei Didžiojoje Tėvynės kare paminėti. Raudonosios aikštės akmenimis žygiavo 37 paradų įgulos. Mechanizuotoje kolonoje žygiavo daugiau kaip 190 vienetų karinės ir specialiosios technikos, tiek istorinės, tiek modernios. Pergalės paradą užbaigė 23 sraigtasparniai ir 53 aviacijos ir kosmoso pajėgų lėktuvai.

Tegai:
Rusija, Vokietija, Vladimiras Putinas
ES vėliava

ES sustiprins dvejopo naudojimo prekių eksporto kontrolę

(atnaujinta 18:52 2021.05.10)
Taisyklės taip pat nustato dvejopo naudojimo produktų gamintojų atsakomybę. Naujosios taisyklės visų pirma reikalauja, kad jie būtų budrūs, kai prekiauja dvejopo naudojimo produktais, kurie gali kelti grėsmę tarptautiniam saugumui

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Europos Sąjungos Taryba pirmadienį patvirtino naujas dvejopo naudojimo prekių ir technologijų eksporto kontrolės taisykles, pranešė Tarybos spaudos tarnyba, rašo RIA Novosti.

"Mes kalbame apie prekes, programinę įrangą, technologijas, kurias galima naudoti tiek civiliniais, tiek kariniais tikslais", — sakoma dokumente.

ES nori užkirsti kelią Europos technologijų naudojimui "pažeidžiant žmogaus teises" trečiosiose šalyse ar veiksmams, "keliantiems grėsmę tarptautiniam saugumui".

Visų pirma, taisyklės numato eksportuoti technologijas, susijusias su stebėjimo sistemomis virtualioje erdvėje.

"Naujosios taisyklės sustiprina daugelio besivystančių dvejopo naudojimo technologijų kontrolę, sustiprina ES valstybių narių ir Europos Komisijos koordinavimą, kad būtų geriau vykdoma kontrolė visoje Europos Sąjungoje", — teigė ES Taryba.

Taisyklės taip pat nustato dvejopo naudojimo produktų gamintojų atsakomybę. Naujosios taisyklės visų pirma reikalauja, kad jie būtų budrūs, kai prekiauja dvejopo naudojimo produktais, kurie gali kelti grėsmę tarptautiniam saugumui.

Be to, naujosios taisyklės "atveria duris geresniam ES ir šalių partnerių koordinavimui, siekiant sustiprinti tarptautinį saugumą".

Tegai:
prekės, kontrolė, ES