Vladimiras Putinas ir Donaldas Trampas

Žurnalas "Time" ant viršelio sujungė Putino ir Trampo veidus

42
(atnaujinta 20:57 2018.07.19)
Naujasis JAV leidinio numeris bus parduodamas liepos pabaigoje; jis bus skirtas įvykusiam Rusijos ir Amerikos prezidentų susitikimui

VILNIUS, liepos 19 — Sputnik. Žurnalas "Time" ant naujo numerio viršelio išspausdino sujungtą Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir JAV prezidento Donaldo Trampo portretą, praneša RIA Novosti.

Žurnalas prekyboje pasirodys liepos 30 dieną. Ant viršelio yra tik viena antraštė — "Aukščiausiojo lygio susitikimo krizė". Šis numeris skirtas pirmadienį įvykusiam dviejų lyderių susitikimui Helsinkyje.

Oficialioje leidinio Twitter paskyroje paviešinta animacija, kurioje Trampo atvaizdas pakeičiamas Putino veidu.

​Pirmasis oficialus dviejų vadovų susitikimas įvyko liepos 16 dieną Suomijos sostinėje. Pokalbis tarp Putino ir Trampo truko keturias valandas. Po susitikimo jie išreiškė susidomėjimą stiprinti Rusijos ir Amerikos ryšius.

Nepaisant to, kad abu prezidentai teigiamai atsiliepė apie susitikimo rezultatus, Trampas buvo kritikuojamas dėl "silpnos pozicijos" Rusijos atžvilgiu.

42
Tegai:
užsienio politika, Donaldas Trampas, Vladimiras Putinas, Rusija, JAV
Dar šia tema
Trampas su Putinu mus pamiršo. Ir sutarė draugauti
Trampas ir Putinas Helsinkyje: kaip susitiko du konkurentai
Kijevo televizijos kanalas pavadino Putiną "Ukrainos prezidentu"
Trampas pareiškė, kad Putinas per susitikimą Helsinkyje buvo stiprus
Susitikimą su Putinu Trampas pavadino geru startu visiems
Aktorius Michailas Jefremovas

Po eismo įvykio Jefremovo kraujyje rasta marihuanos ir kokaino pėdsakų

(atnaujinta 16:34 2020.08.05)
Be to, šiandieniniame posėdyje vienas iš kelių policijos pareigūnų papasakojo, kad menininkas avarijos metu buvo stipriai apsvaigęs nuo alkoholio

VILNIUS, rugpjūčio 5 — Sputnik. Aktoriaus Michailo Jefremovo kraujyje po avarijos buvo rasti kokaino ir marihuanos pėdsakai, rašoma baudžiamosios bylos medžiagoje, kurią paskelbė prokurorė.

Kaip pranešė RIA Novosti korespondentas iš Maskvos Presnenskij teismo salės, narkotikų analizė buvo paimta iš Jefremovo iškart po eismo įvykio.

"Remiantis analizės rezultatais, Jefremovo kraujyje rasta narkotikų — kokaino ir marihuanos — pėdsakų", — teigė prokurorė, nepatikslinęs koncentracijos.

Taip pat aktoriaus automobilyje, kuriuo jis sukėlė avariją Maskvos centre, buvo rasti "mikroskopiniai" hašišo pėdsakai.

Kaip pranešė RIA Novosti korespondentas, dėl to gali būti įrodytas faktas, kad Jefremovas automobilyje vartojo narkotikus, nors byloje dėl narkotikų platinimo jis yra liudytojas.

"Jefremovo automobilyje buvo rasta mikroskopinių tetrahidrokanabinolio, kuris yra hašišo ir hašišo aliejaus [ir kitų narkotikų rūšių, gaunamų iš kanapių] sudėtyje, pėdsakų", — sakė prokurorė.

Nepaisant to, ekspertizės duomenimis, tokių žymių ant aktoriaus marškinėlių ir Jefremovo krepšyje nebuvo rasta.

Anksčiau apie tai RIA Novosti informavo šaltinis iš teisėsaugos institucijos, tačiau ši informacija dar nėra oficialiai patvirtinta.

Michailas Jefremovas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Максим Блинов

Tuo tarpu šaltinis pareiškė, kad buvo rasta "liekanų pėdsakų", narkotikus jis "anksčiau vartojo, tačiau greičiausiai tai neatsispindės šiame eismo įvykyje".

Be to, šiandieniniame posėdyje vienas iš kelių policijos pareigūnų papasakojo, kad menininkas avarijos metu buvo stipriai apsvaigęs nuo alkoholio. Anot jo, atlikus medicininę apžiūrą Jefremovui, buvo aptikta 1,23 promilės etanolio.

Pats aktorius kol kas nekomentuoja informacijos apie alkoholį ir narkotikus, tačiau teigė su kaltinimu nesutinkantis. Pasak jo, jis "nieko neprisimena".

Birželio pradžioje Michailas Jefremovas, vairuodamas "Jeep Grand Cherokee", kirto dvigubą ištisinę liniją Smolensko aikštėje, išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir atsitrenkė į furgoną "Lada". Vairuotojas, vienos iš internetinių parduotuvių kurjeris Sergejus Zacharovas buvo hospitalizuotas į ligoninę dėl galvos traumos. Ryte vyras mirė. Dabar jam yra skirtas namų areštas, jam gresia nuo penkerių iki 12 metų kalėjimo.

Tegai:
vairavimas išgėrus, Rusija, eismo įvykis, narkotikai, Michailas Jefremovas
Nord Stream-2

Ekspertas: Lenkijos teisinės pretenzijos neturės įtakos "Nord Stream-2"

(atnaujinta 15:53 2020.08.05)
Net jei "Gazprom" Varšuvai sumokės 50 milijonų eurų, tai iš esmės neturės įtakos dujotiekio tiesimui, mano ekonomistas Stanislavas Mitrachovičius

VILNIUS, rugpjūčio 5 — Sputnik. Net jei "Gazprom" sumokėtų 50 milijonų eurų baudą Lenkijai, tai iš esmės neturės įtakos "Nord Stream-2" tiesimui, interviu Sputnik radijui sakė Rusijos nacionalinio energetinio saugumo fondo ekspertas Stanislavas Mitrachovičius.

"Lenkija mėgina griebtis bet ko, dėl kai kurių Europos Sąjungos įstatymų bruožų. Pavyzdžiui, yra momentų, kai, tarkime, Europos Sąjungoje veikianti įmonė vadovauja tam tikram projektui, kuris neturi tiesioginės įtakos Lenkijai, tačiau tuo tarpu ši įmonė taip pat dirba Lenkijoje... "Gazprom" turi verslą Lenkijoje... Turi viską derinti su Lenkija. O ką reiškia suderinti? Ji sako, duokite mums visus dokumentus, kuriuos tik sugalvojame. "Gazprom" laikosi kitokios pozicijos", — teigė ekonomistas.

Mitrachovičiaus teigimu, Varšuva savo veiksmais gali pakenkti pati sau.

"Jei Lenkija perlenkia lazdą ir ginčijasi su Vakarų Europos įmonėmis, taip pat blogai baigsis Lenkijai, ji toli gražu nėra visagalė. Kraštutiniu atveju "Gazprom" sumokės šiuos pinigus, bet kartoju, jie nepakeis globalios jėgos pusiausvyros, kuri susijusi su tuo ar bus projektas pabaigtas ar ne", — sakė jis.

"Gazprom" apskųs į teismo sprendimą dėl Lenkijos antimonopolinio reguliuotojo (UOKiK) sprendimo, dėl kurio anksčiau paskelbta, kad įmonei skirta 213 milijonų zlotų (apie 50 milijonų eurų) baudą už nebendradarbiavimą "Nord Stream-2" byloje.

UOKiK skyrė Rusijos bendrovei "Gazprom" 213 mln. zlotų baudą už atsisakymą bendradarbiauti "Nord Stream-2" byloje. Tai yra maksimali sankcija, numatyta šalies teisės aktuose už informacijos nepateikimą.

Tegai:
Gazprom, Lenkija, Nord Stream-2
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba
Dar šia tema
Lenkija skyrė baudą "Gazprom" dėl "Nord Stream-2"
"Gazprom" sureagavo į baudą, kurią skyrė Lenkija prieš "Nord Stream-2"
Danija leidžia "Gazprom" atnaujinti "Nord Stream-2" tiesimą