JAV prezidentas Donaldas Trampas

Trampas: Iranas "kentės pasekmes", jei ir toliau grasins JAV

32
(atnaujinta 11:27 2018.07.23)
JAV vadovas savo Twitter paskyroje paviešino kreipimąsi į Irano prezidentą, ragindamas jį būti atsargų

VILNIUS, liepos 23 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas pareiškė, kad Iranas "kentės pasekmes", jei ir toliau grasins Jungtinėms Amerikos Valstijoms.

"Irano prezidentui (Hassanui) Rouhani: niekada, niekada nebegrasinkite JAV arba jūs kentėsite nuo pasekmių, tokių, kokių  jūs niekada dar nematėte per visą istoriją. Mes jau ne ta šalis, kuri toleruos jūsų beprotiškus žodžius apie smurtą ir mirtį. Būkite atsargūs!" —  parašė Trampas savo Twitter paskyroje.

​Anksčiau Irano prezidentas Hassanas Rohani paragino Amerikos lyderį Donaldą Trampą "nežaisti su ugnimi", pabrėždamas, kad Teheranas "su niekuo nekariauja". Pasak jo, "Irano jėga yra atgrasymo priemonė".

Vašingtonas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Наталья Селиверстова

"Mes su niekuo nekovojame ir nekariaujame", — teigė prezidentas.

Prezidento žodžiai buvo reakcija į tai, kad anksčiau JAV valstybės departamentas pareiškė, kad Vašingtonas bandys įtikinti sąjungininkus visiškai nustoti pirkti naftą iš Irano iki lapkričio pradžios, o JAV finansų ministerijos vadovas Stevenas Mnučinas tikino, kad JAV yra pasirengusios taikyti sankcijas prieš Rusiją, Kiniją ar bet kurią kitą šalį, kuri ir toliau pirks naftą iš Irano, nes tai prieštarauja JAV pozicijai. JAV valstybės sekretorius Maikas Pompeo pareiškė, kad JAV sankcijos Irano naftos sektoriaus atžvilgiu įsigalios nuo lapkričio 4 dienos, nuo šios datos naftos tiekimas iš ten bus laikomas sankcijų pažeidimu.

32
Tegai:
Twitter, Donaldas Trampas, Iranas, JAV
Dar šia tema
Irano parlamente sudeginta JAV vėliava
Naftą eksportuojančių šalių organizacija (OPEC)