Miškas

Pernai pasaulyje buvo nužudyti daugiau kaip 200 aplinkosaugininkų

28
(atnaujinta 13:00 2018.07.24)
Aukomis tampa valdžios atstovai, aktyvistai ir aplinkosaugininkai, kai bando apsaugoti savo namus ir bendruomenes nuo naudingųjų iškasenų gavybos, žemės ūkio verslo ir destruktyvios pramonės

VILNIUS, liepos 24 — Sputnik. Bent 207 žmonės, kurie užsiėmė aplinkos apsauga, buvo nužudyti 2017 metais, teigiama Tarptautinės nevyriausybinės organizacijos "Global Witness", kurios būstinė yra Londone, pranešime "At what cost?" ("Kokia kaina?"). 

Organizacija praneša, kad vietos valdžios atstovai, aktyvistai ir aplinkosaugininkai tampa aukomis, bandę apsaugoti savo namus ir bendruomenes nuo naudingųjų iškasenų gavybos, žemės ūkio verslo ir destruktyvios pramonės.

Remiantis pranešimu, nužudymai buvo užfiksuoti 22 pasaulio šalyse. Be to, 2017 metai tapo rekordiniais pagal nužudytų aplinkos apsaugos kampanijų dalyvių skaičių.

"Žmogžudystė yra vienas iš pagrindinių būdų, kaip priversti gynėjus nutilti, be grasinimų mirtimi, areštų, smurto, pagrobimų ir smurto išpuolių įstatymo ribose", — teigiama pranešime.

"Global Witness" nurodo kelias šalis, kuriose 2017 metais buvo užfiksuotas didžiausias žmogžudysčių skaičius. Pirmąją vietą užima Brazilija (57 žmogžudystės), po to Filipinai (48), Meksika (15) ir Peru (8). Tarp 22 šalių, kurias mini organizacija, Lietuvos nėra.

28