Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Makronas, archyvinė nuotrauka

Makronas pasipriešino ES ir JAV deryboms dėl prekybos susitarimo

34
(atnaujinta 09:21 2018.07.27)
Pasak Prancūzijos prezidento, bet koks prekybos dialogas turėtų būti grindžiamas tik subalansuotais santykiais, o ne grėsmėmis

VILNIUS, liepos 27 — Sputnik. Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas pasipriešino Europos Sąjungos ir JAV deryboms dėl prekybos susitarimo, nes šiuo metu tam nėra jokių sąlygų, praneša RIA Novosti.

Prancūzijos vadovas spaudos konferencijoje Madride teigė, kad bet koks prekybos dialogas turėtų būti grindžiamas subalansuotais santykiais, o ne grėsmėmis.

"Šiuo atveju turime abejonių, kurias mums reikia išsiaiškinti su mūsų Europos partneriais. Aš nepalaikau didelio prekybos dialogo pradžios, nes to neleidžia kontekstas", — sakė Makronas.

Be to, jis pabrėžė, kad žemės ūkis neturėtų būti įtrauktas į šį susitarimą, nes joks Europos standartas aplinkos, sveikatos ir maisto srityje negali prastesnis.

"Mes negalime prašyti mūsų pramonininkų, žemės ūkio darbuotojų, mūsų piliečių orientuotis į naują gamybinį modelį, gerbiantį aplinką, socialiai orientuotą, ir, kita vertus, pasirašyti prekybos sutartį su šalimis, kurios nesilaiko šių įsipareigojimų. Standartų laikymasis yra esminis dalykas", — pridūrė Prancūzijos prezidentas.

Anksčiau Junkeris ir Trampas surengė susitikimą Vašingtone, kad pradėtų naują santykių tarp Europos Sąjungos ir JAV etapą — glaudžią draugystę ir stiprius prekybinius ryšius.  ES ir JAV pasiekė daug susitarimų, tarp kurių — muitų pramoninėms prekėms panaikinimas, SGD importo iš JAV į ES galimybės, sojos pupelių importo didinimas. 

Europos Sąjungos ir JAV santykiai paaštrėjo po to, kai Vašingtonas įvedė muitus plieno ir aliuminio importui — 25 ir 10 procentų atitinkamai. Briuselis ėmėsi atsakomųjų priemonių ir padidino muitų tarifus amerikietiškų prekių importui.

34
Tegai:
Emanuelis Makronas, Europos Sąjunga, Prancūzija, JAV
Dar šia tema
O jei jie susitars? Kodėl Vakarai išsigando dėl Putino ir Trampo susitikimo
"Neturiu nuovokos, apie ką jis kalba": Trampas pajuokavo, kalbėdamas su Makronu