Vladimiras Groismanas, archyvinė nuotrauka

Ukrainos premjeras paragino "nenulenkti galvos ir nesiklaupti" prieš Maskvą

36
(atnaujinta 10:33 2018.07.27)
Politikas stebisi, kodėl turėdama savo gelmėse dujų atsargas Ukraina visuomet prašo Maskvos palankių kainų

VILNIUS, liepos 27 — Sputnik. Ukraina turėtų visiškai atsisakyti dujų importo ir neleisti, kad Kijevas "nulenktų galvą ir klauptųsi" prieš Maskvą, sakė ministras pirmininkas Vladimiras Groismanas per vyriausybės posėdį, kurį transliuoja TV kanalas "112 Ukraina".

"Mums labai svarbu išsaugoti mūsų nepriklausomybę, įskaitant energetinę. Ir aš visada stebėjausi, kaip Ukraina, kuri turi didžiules gamtinių dujų atsargas savo gelmėse, pirko dujas iš Rusijos. Tik prasidėjus gruodžiui, bet kuri valdžia nulenkdavo galvą ir atsiklaupdavo, nuskubėdavo į Maskvą ir susitardavo dėl dujų kainų", — sakė politikas.

Groismanas taip pat išreiškė tikėjimą, kad Kijevas galėtų išsisukti nuo pasaulinės dujų kainų aplinkos poveikio ir pradėti visapusišką Ukrainos dujų gavybą, o vėliau sumažinti mėlynojo kuro kainą šalies viduje.

Praėjusių metų lapkritį Groismanas sakė, kad šalis jau 720 dienų nepirko Rusijos dujų. Tačiau Kijevas permokėdavo už jas tarpininkams Europoje nuo 20 iki 50 JAV dolerių už tūkstantį kubinių metrų. Kaip įvertino buvęs Finansų kontrolės departamento viršininkas Maksimas Goldarbas, Ukrainos nuostoliai dėl atsisakymo tiesiogiai pirkti dujas iš "Gazprom" siekė milijardą dolerių.

36
Tegai:
dujos, Gazprom, Ukraina
Dar šia tema
Europos dujos kainavo Ukrainai keturis kartus brangiau nei Rusijos
JAV paragino Ukrainą didinti dujų kainas
"Naftogaz" pagyrė ekologus už bandymus užkirsti kelią "Nord Stream-2"