Ukrainos prezidentas Petras Porošenko

SBU pradėjo bylą prieš Porošenko valstybės išdavystę, pareiškė Rados deputatas

61
(atnaujinta 18:30 2018.07.31)
Pasak parlamentaro Vitalijaus Kuprijaus, jam pavyko pasiekti, kad būtų nagrinėjami Ukrainos prezidento veiksmai tik po kreipimosi į teismą

VILNIUS, liepos 31 — Sputnik. Ukrainos saugumo tarnyba (SBU) atlieka tyrimą dėl prezidento Petro Porošenko valstybės išdavystės, pareiškė savo Facebook paskyroje Aukščiausiosios Rados narys Vitalijus Kuprijus.

Pasak politiko, jis gavo šaukimą į apklausą kaip liudytojas į SBU. Dokumento nuotrauką Kuprijus taip pat paskelbė socialiniame tinkle.

Priežastimi pradėti tyrimo tapo informacija apie tai, kad praėjusių metų rugpjūtį Ukrainos prezidentas padovanojo specialiųjų pajėgų pulkui šimtą snaiperio kompleksų, kurių kaina siekė 500 milijonų grivinų (apie 16 milijonų eurų).

Po to Kuprijus kreipėsi į Gynybos ministeriją su prašymu patikrinti Porošenko veiksmų teisėtumą ir ginklų perdavimo Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms mechanizmus.

Gynybos ministerijoje jam pasakė, kad pagal Susitarimą dėl prekių pirkimo už labdaros pinigus, kariai gavo ne šimtą, o 98 medžioklės ginklų komplektus. Be to, Ukrainos gynybos ministras Stepanas Poltorakas pabrėžė, kad informacija yra valstybės paslaptis, o jos atskleidimas žiniasklaidoje gali pakenkti Ukrainos saugumo interesams.

Kaip pažymi Kuprijus, Porošenko organizavo ir surengė "ginklų, kurie perduodami Ukrainos kariams, demonstravimą, kas, Poltorako teigimu, gali pakenkti Ukrainos nacionaliniam saugumui ir yra karinė paslaptis".

Kuprijus pažymėjo, kad SBU pradėjo tirinėti bylą tik po deputato kreipipomi į teismą.

Be to, politiko manymu, Porošenko galėjo paimti du trūkstančius snaiperio kompleksus ir palikti juos sau ar padovanoti kam nors.

Anksčiau buvęs Ukrainos gynybos ministras Anatolijus Gricenko pareiškė, kad jam gėdą už "įklimpusį į korupciją" Porošenko. Pasak buvusio pareigūno, iki dabartinio Ukrainos prezidento valdymo Briuselis niekada neapkaltino Ukrainą nepakankama kova su korupcija ir nenurodė būtinumo imtis rimto darbo šioje srityje.

61
Tegai:
Ukrainos Aukščiausioji Rada, Ukraina
Dar šia tema
Rados deputatą sukrėtė Ukrainos geografijos vadovėlio turinys
Rados narys paskelbė, kad Ukrainos klausimas pradeda erzinti Europą
Rados narys pasakė, ką sukėlė JAV bandymai supykdyti Ukrainą ir Rusiją