Europos Komisijos pirmininkas Žanas Klodas Junkeris

Europos Komisija paskelbė apie "priklausomybės" nuo Rusijos dujų mažėjimą

37
(atnaujinta 22:43 2018.08.02)
Tokį pareiškimą Europos Tarybos vadovas paskelbė po praeitą savaitę Vašingtone vykusio susitikimo su Trampu

VILNIUS, rugpjūčio 2 Sputnik. Europos Komisijos pirmininkas Žanas Klodas Junkeris pareiškė, kad Europos Sąjunga sumažino priklausomybę nuo Rusijos dujų, praneša RIA Novosti.

Taip EK vadovas komentavo derybų su JAV prezidentu Donaldu Trampu rezultatus, kuomet šalys susitarė, kad Briuselis padidins JAV suskystintų gamtinių dujų (SGD) importą. Amerikos prezidentas pareiškė, kad šalys svarsto naujų SGD terminalų statybą Europoje už Briuselio lėšas.

"Priklausomybė nuo Rusijos sumažinta", — cituoja "RIA Novosti" Junkerio pareiškimą Liuksemburgo televizijos kanalui RTL.

Pasak Liuksemburgo portalo "Paperjam", sprendimas dėl SGD buvo priimtas po ES ir Vakarų Balkanų aukščiausiojo lygio susitikimo, kuris gegužės mėnesį įvyko Sofijoje. Susitikime šalys susitarė dėl deklaracijos, kurioje teigiama, kad bendradarbiaujant su šalimis pirmenybė bus teikiama energijos vartojimo efektyvumui ir energijos sistemų suvienijimui, šaltinių ir būdų įvairinimui.

Tuo tarpu birželio pabaigoje "Gazpromo" generalinis direktorius Aleksejus Mileris pasakė, kad Rusijos kompanija šiemet galėtų pasiekti maksimalų eksporto kiekį su ES — daugiau nei 205 milijardus kubinių metrų per metus.

Praėjusiais metais Rusija patiekė į Europos rinką 194,4 mlrd. kubinių metrų dujų. JAV eksportavo į Europą apie tris milijardus kubinių metrų SGD. ES "Gazprom" rinkos dalis sudaro apie 35%, Amerikos kompanijų — mažiau nei procentas. Be to, Rusijos dujų tiekimo į Europą kaina yra daug mažesnė už SGD tiekimą. Tūkstančio kubinių metrų Rusijos dujų tiekimo kaina yra apie 120-130 JAV dolerių, o SGD — apie 175 JAV dolerių.

37
Tegai:
Europos Komisija, Rusija
Dar šia tema
Makronas pasipriešino ES ir JAV deryboms dėl prekybos susitarimo
Junkeris paaiškino Trampui ES poziciją, pasitelkęs ryškias korteles