JAV vėliava

JAV patvirtino keturių karinių sraigtasparnių pardavimą Latvijai

51
(atnaujinta 14:53 2018.08.04)
Gerindama NATO sąjungininkės saugumą JAV siekia paremti savo užsienio politiką ir nacionalinį saugumą

VILNIUS, rugpjūčio 4 — Sputnik. JAV valstybės departamentas patvirtino galimą pardavimą Latvijai keturių daugiatikslių karinių sraigtasparnių UH-60M "Black Hawk" ("Juodasis vanagas"), praneša RIA Novosti su nuoroda į bendradarbiavimo gynybos ir saugumo srityje agentūra, kuri yra Pentagono sistemos dalis.

Be to, bus parduota ir lydinti įranga už 200 milijonų JAV dolerių sumą.

Anot agentūros, "šis planuojamas pardavimas parems JAV užsienio politiką ir nacionalinį saugumą ir padės pagerinti NATO sąjungininko saugumą".

"Šių sraigtasparnių UH-60 pardavimas Latvijai gerokai padidins jos galimybes užtikrinti karių transportavimą, sienų apsaugą, antiteroristinę veiklą, medicininę evakuaciją, paiešką ir gelbėjimą ir kovinį aprūpinimą bet kokiomis oro sąlygomis", — teigiama agentūros pranešime.

Latvija ketina naudoti šiuos sraigtasparnius "savo ginkluotosioms pajėgoms modernizuoti ir esančios karinės architektūros plėtrai, kad užtikrintų daugiatautę misiją (NATO) regione".

"Planuojamas sandoris nepakeis bazinio karinio balanso regione", — teigia agentūra.

 

Sraigtasparnis UH-60M "Black Hawk" gaminamas JAV nuo 2008 metų. Mašina ginkluota raketomis ir kulkosvaidžiais, joje gali tilpti iki 11 karių.

51
Tegai:
karinis sraigtasparnis, NATO, Latvija, JAV
Dar šia tema
JAV Senatas sutiko suteikti Kijevui 250 mln dolerių gynybai užtikrinti
Ekspertas: "Javelin" pirkimas bus beprasmis lietuviškų pinigų švaistymas
Prieštankiniai ginklai vietoj duonos ir sviesto