Banga, archyvinė nuotrauka

Mokslininkai atskleidė laivų išnykimo Bermudų trikampyje priežastį

99
(atnaujinta 18:25 2018.08.04)
Mokslininkams atrodo, kad jie pagaliau žino, kodėl vienoje paslaptingiausių planetos vietų dingsta laivai, bet jų teorija nepaaiškina orlaivių išnykimo

VILNIUS, rugpjūčio 5 — Sputnik. Mokslininkai iš Sautamptono universiteto patikrino vieną iš labiausiai tikėtinų Bermudų trikampio laivų išnykimo versijų — klajojančias bangas. Tai nurodyta dokumentiniame filme "Bermudų trikampio mįslė" "Channel 5", praneša "Daily Star".

Atlanto vandenyno regionas, apribotas trikampiu, kurio viršūnės — Florida, Bermudo salos ir Puerto Rikas, yra žinomas dėl laivų ir orlaivių išnykimo.

Tai laikoma viena paslaptingiausių vietų planetoje.

Vandenynas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Yra daugybė paslaptingų dingimų versijų, tačiau pagrindinės mokslinės: galingas metano išmetimas, infragarso bangos generavimas, pernelyg greita srovė ir klajojančios bangos. Pastarosios yra milžiniškos pavienės bangos, kurių aukštis 20-30 metrų, staiga pasirodo vandenyne. Laivo korpusas tiesiog negali atlaikyti vandens kritimo ant jo ir skęsta.

Sautamptono tyrėjai nusprendė sutelkti dėmesį į šią versiją.

Jie sumodeliavo taip vadinamą Velnio trikampį ir bangas-žudikes kompiuteryje ir nusiuntė jiems laivo "Ciklopas" modelį.  Kaip ir buvo tikėtasi, laivas negalėjo atlaikyti slėgio, susiskaidė į dvi dalis ir paskendo per keletą minučių.

Pasak mokslininkų, klajojančios bangos gali paaiškinti laivų išnykimą, bet ne orlaivių. Todėl dar per anksti kalbėti apie visišką mįslingo trikampio paslapties atskleidimą.

99
Tegai:
mokslas
Dar šia tema
Mokslininkai atskleidė, kada žmonija įveiks vėžį ir senėjimą
Mokslininkai prognozuoja, kad Baltijos jūra virs "negyva zona"