JAV ir Rusijos vėliavos, archyvinė nuotrauka

Rusijos ambasada apkaltino Valstybės departamentą "megafono diplomatija"

39
(atnaujinta 10:13 2018.08.06)
JAV laikinai įgaliotąjį Rusijos Federacijos reikalams Dmitrijų Žirnovą iškvietė į JAV valstybės departamentą dėl JAV valdžios institucijų kaltinimų Rusijai "agresyvia propaganda"

VILNIUS, rugpjūčio 6 — Sputnik. Rusijos ambasada Vašingtone, komentuodama informaciją apie Rusijos laikinojo reikalų patikėtinio JAV Dmitrijaus Žirnovo iškvietimą į Valstybės departamentą, išreiškė apgailestavimą, kad Jungtinės Amerikos Valstijos nusirito iki "megafono diplomatijos", praneša RIA Novosti.

Anksčiau valstybės sekretoriaus atstovė spaudai Heather Nauert savo Twitter paskyroje sekmadienį pranešė, kad JAV valstybės sekretoriaus padėjėjas Europos ir Eurazijos reikalams Vesas Mičelas iškvietė Žirnovą dėl JAV valdžios institucijų kaltinimų Rusijai "agresyvia propaganda".

"Pasak ponios Nauert, mūsų diplomatas "buvo paprašytas" atsakyti už Rusijos agresyvų įsikišimą į Amerikos vidaus reikalus", — sako ambasada.

"Koks atsakymas gali būti, jei iš esmės kaltinimų objektas neegzistuoja? Per pastaruosius dvejus metus mes daug kartų ir visais įmanomais lygiais šalinome tokius kaltinimus, kurie nebuvo patvirtinti nė vienu įrodymu. Kokio atsakymo į išgalvotas publikacijas, kaip, pavyzdžiui, pranešimus apie 32 Facebook paskyrų blokavimą vidinės cenzūros procese, kurį JAV politikai primeta interneto kampanijos dėl kovos su "Rusijos grėsme" metu, iš mūsų laukia?" — klausia Rusijos diplomatai.

Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Сергей Гунеев

"Mes galime tik apgailestauti, kad Valstybės departamentas vėl įsitraukia į "megafonų diplomatiją".  Tiesą sakant, paaiškėja, kad Užsienio reikalų ministerija palankiai vertina tas Amerikos elito pajėgas, kurios savo interesais ugdo "Rusijos įsikišimą" į politinius procesus Jungtinėse Amerikos Valstijose", — pridūrė jie, nurodydami, jog "akivaizdu, kad iš čia kyla ir noras šališkai viešinti diplomatinių kontaktų turinį".

Ambasada paragino kolegas iš Amerikos sutelkti pastangas į profesionalų ir abipusiškai pagarbų darbą, siekiant stabilizuoti ir normalizuoti abiejų šalių santykius.

"Čia mes matome Rusijos ambasados misiją Jungtinėse Amerikos Valstijose", — apibendrina diplomatai.

JAV kaltinimai Rusijai

Anksčiau JAV reikalavo, kad Rusija sustabdytų "kišimąsi" į šalies vidaus reikalus. Pranešimas paskelbtas po to, kai Facebook pranešė apie "užfiksuotus bandymus" daryti politinę įtaką Amerikos visuomenei rinkimų išvakarėse. Užsienio reikalų ministerijos atstovės Marijos Zacharovos nuomone, tokie pareiškimai "atvirai palankūs" Jungtinėse  Amerikos Valstijose veikiančioms politinėms jėgoms, kurios kelia abejonių dėl Donaldo Trampo išrinkimo teisėtumo.

39
Tegai:
Rusijos kišimasis, Rusija, JAV
Dar šia tema
Reigano sūnus įsitikinęs, kad Trampo šalininkai išrinktų Putiną JAV prezidentu
"The Guardian": Rusijos specialiųjų tarnybų agentė dirbo JAV ambasadoje Maskvoje
Rusija įveda atsakomuosius muitus prekėms iš JAV
Gelbėjimosi ratas, archyvinė nuotrauka

Kaip nepaskęsti iki maudymosi sezono pabaigos: pasakoja gelbėtojai

(atnaujinta 14:22 2020.08.10)
Latvijoje nuskendusių žmonių skaičius auga, tačiau gelbėtojai perspėja, kad ne visi gali užsiimti gelbėjimu vandenyje

VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojai nuo šių metų sausio iš vandens telkinių ištraukė 80 nuskendusių žmonių: kaip nepapildyti šios statistikos, rašo portalas LSM.lv.

Šventoji, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Александр Липовец

Ekspertai ragina gyventojus rinktis oficialius paplūdimius poilsiui. Jei tokių netoliese nėra, saugiausia plaukti pakrante, tuo tarpu pageidautina, kad pakrantėje būtų žmonių, kurie nelaimės atveju galėtų ateiti į pagalbą.

Jūs negalite eiti maudytis perkaitę saulėje. Ir, žinoma, poilsis prie vandens yra nesuderinamas su alkoholio vartojimu ar kitų svaigalų vartojimu.

"Kai žmogus yra apsvaigęs, galvoje kyla visokių drąsių idėjų, pavyzdžiui, plaukimas per vandens telkinį, šokinėjimas ant galvos. Kaklo slankstelių lūžis gali sukelti nuolatinę negalią ar mirtį", — sakė Latvijos Ligų prevencijos ir kontrolės centro vadovė Maja Pauininja.

Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovė Agrita Vitola pažymi, kad jei kas nors nuskendo, pirmiausia reikia iškviesti gelbėtojus, o ne skubėti į vandenį ir bandyti padėti. Jei žmogus nusprendė išgelbėti skęstantį žmogų, tuomet reikia atidžiai ir objektyviai įvertinti savo įgūdžius, nes skęstantys žmonės dažniausiai panikuoja, griebiasi už gelbėtojų ir tempia juos į dugną.

"Jei nežinote, kaip atlikti gelbėjimo operacijas vandenyje, noras padėti gali baigtis kova už dviejų žmonių gyvybes. Šiemet buvo atvejis, kai žmogus puolė gelbėti, bet nesugebėjo ir žuvo. Įvertinkite savo galimybes", — pasakojo Vitola.

Pirmiausia reikia nuraminti auką, paaiškinti, kas bus toliau. Jei žmogus žino, kaip plaukti, tuomet galite duoti jam trosą (pavyzdžiui, automobilio), pritvirtinti prie peties ir nutempti į krantą. Kitas būdas — duoti skęstančiam žmogui į rankas plastikinį butelį ir traukti jį į krantą.

Gelbėtojai taip pat prašo tėvų nepamiršti, kad ilsėtis prie vandens su vaikais yra darbas. Negalite ilsėtis, turite nuolat stebėti, kas vyksta, o tai taikoma net ir pripučiamuose baseinuose šalia namo.

"Tvenkiniai, esantys šalia namo, turi būti aptverti. Vaikams užtenka labai nedaug iki nelaimės. Tai gali būti net pripučiamas baseinas", — teigė Pauininja.

Remiantis "Eurostato" duomenimis, Baltijos šalys yra pirmose trijose vietose pagal nuskendusių žmonių skaičių tarp visų ES šalių. Pirma yra Latvija. Viena iš priežasčių, kodėl Latvijoje yra tiek daug nuskendusių žmonių, yra latvių nesugebėjimas plaukti. Latvijos plaukimo federacija atliko apklausą šalies vidurinėse mokyklose ir nustatė, kad ketvirtadalis moksleivių visiškai nemoka plaukti.

Tegai:
Latvija, Baltijos šalys, skenduoliai
Dar šia tema
Lietuvoje valstybės skolos ir BVP santykis — vienas žemiausių ES
Lietuva įtraukta į šalių su didžiausiu nedarbo lygiu ES sąrašą
Marija Zacharova

Zacharova įvertino Minsko veiksmus žurnalistų atžvilgiu

(atnaujinta 19:07 2020.08.10)
Zacharova sutiko, kad žurnalistai turėtų vykdyti savo profesines pareigas laikydamiesi priimančiosios šalies įstatymų

VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova Baltarusijos saugumo pajėgų veiksmus Rusijos žurnalistų atžvilgiu pavadino "neproporcingais".

"Jau penkerius metai einu Rusijos užsienio reikalų ministerijos vadovės pareigas. Negalvojau, kad šią dieną aš ginu Rusijos žurnalistus nuo neproporcingų saugumo pajėgų veiksmų broliškoje Baltarusijoje", — rašė ji Facebook.

Zacharova sutiko, kad žurnalistai privalo vykdyti savo profesines pareigas, laikydamiesi priimančiosios šalies įstatymų, ir turėti jai leidimą. Diplomatė priminė, kad daugelis iš anksto prašė akreditacijos, tačiau jiems ji nebuvo suteikta, "už tai dabar jiems buvo su pagaliu smogta į galvą".

"Tai tikrai ne broliška. Taip negalima", — pabrėžė Zacharova.

Vakar Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Televizijos kanalo "Dožd" žurnalistai buvo sulaikyti Minske, ištremti iš šalies ir jiems uždrausta atvykti į Baltarusiją penkis metus. Taip pat buvo pranešta, kad buvo sulaikyti dar du "Ruptly" laisvai samdomi žurnalistai.

Be to, pirmadienį Sputnik Baltarusija paskelbė apie savo korespondento Jevgenijaus Oleiniko areštą. Agentūros duomenimis, jis buvo sumuštas po naktinių riaušių Minske. Vėliau Oleinikas pranešė, kad buvo paleistas į laisvę.

Rusijos žurnalistų sąjunga bando išsiaiškinti Rusijos korespondentų arešto ir smurto prieš juos detales, RIA Novosti sakė Rusijos žurnalistų sąjungos vadovas Vladimiras Solovjovas ir pridūrė, kad tokie veiksmai bet kokiu atveju yra nepriimtini.

Preliminariais duomenimis, Baltarusijos vadovas Aleksandras Lukašenka surinko 80,08 proc., o Svetlana Tichanovskaja yra antroje vietoje su 10,09 proc. Tuo pat metu Svetlanos Tichanovskos būstinė teigė nepripažįstanti CRK rezultatų, pažymėdama, kad visų Baltarusijos regionų rinkimų apylinkių duomenys rodo, kad ji surinko 70–80 proc.

Tegai:
Baltarusija, Rusija, Marija Zacharova
Dar šia tema
Trampas išveda kariuomenę iš Vokietijos JAV labui. Ir viso pasaulio
Garsinių granatų lydima naktis: kas nutiko po rinkimų Baltarusijoje