Nord Stream 2, archyvinė nuotrauka

Vokietijoje tiesiami pirmieji "Nord Stream-2" vamzdžiai

44
(atnaujinta 14:25 2018.08.07)
Taip pat šiuo metu vyksta parengiamieji darbai Suomijos ir Švedijos vandenyse

VILNIUS, rugpjūčio 7 — Sputnik. Nepaisant visų politinių sunkumų, "Nord Stream-2" projekto įgyvendinimas vyksta pagal planą, sakė "Uniper" (vienas iš projekte dalyvaujančių "Gazprom" partnerių Europoje) finansų direktorius Kristoferis Delbriukas.

"Pirmųjų vamzdžių tiesimas Vokietijoje <…> prasidėjo liepos pabaigoje", — sakė jis konferencijos metu.

Kaip paaiškino RIA Novosti projekto "Nord Stream-2 AG" operatoriaus spaudos tarnyba, dabar laive "Castoro 10" vamzdžiai suvirinti į vieną keterą ir velkami į krantą naudojant gervę, siekiant sujungti "Nord Stream-2" sausumos įrenginius su naujojo dujotiekio jūrine dalimi.

"Tuo pat metu Suomijos ir Švedijos vandenyse vyksta parengiamieji darbai", — pridūrė kompanija.

Projektas "Nord Stream-2" apima dvi dujotiekio linijas, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų per metus, iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją. Dujotiekį planuojama nutiesti šalia "Nord Stream". Leidimą dujotiekio statybai jau išdavė Vokietija, Suomija ir Švedija. "Nord Stream-2" taip pat turi gauti sutikimą iš Danijos.

Kai kurios šalys — pirmiausia, Ukraina, kuri bijo prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito, ir JAV, turinti  platų užmojį eksportuoti savo SGD į Europą, — priešinasi projekto įgyvendinimui.

Be to, Latvija, Lietuva ir Lenkija kartu paskelbė, kad nepritaria "Nord Stream-2" statybai. Šių šalių lyderiai įsitikinę, kad tai yra politinis projektas.

Rusija ne kartą pareiškė, kad dujotiekio tiesimas nėra poveikio kai kurioms šalims priemonė. Pasak Vladimiro Putino, Maskvai šis projektas turi tik ekonominę vertę.

Šiaurės srautas-2
© Sputnik /
"Šiaurės srautas-2"
44
Tegai:
Nord Stream-2, Vokietija
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (203)
Dar šia tema
"Die Welt" paaiškino, kodėl JAV negalės blokuoti "Nord Stream-2"
Grybauskaitė mano, kad JAV kritika "Nord Stream-2" yra pagrįsta
"Nord Stream 2 AG" sukūrė "Šiaurės srauto-2" maršrutą, aplenkiant Daniją