Miškų gaisrai Ispanijos pietuose, archyvinė nuotrauka.

Ispanijoje dėl miškų gaisrų evakuota apie 2,5 tūkst žmonių

28
(atnaujinta 15:30 2018.08.07)
Didžiausias Ispanijoje gaisro židinys dabar yra registruotas Luchento (Valensijos provincija) savivaldybėje, kur sudegė daugiau kaip tūkstantis hektarų miško, buvo evakuoti du su puse tūkstančio žmonių, kurių namai atsidūrė šalia ugnies

VILNIUS, rugpjūčio 7 — Sputnik. Apie 2,5 tūkst žmonių buvo evakuoti iš Ispanijos Valensijos provincijos dėl miškų gaisrų, ugnis toliau siautėja kaimyninėje Portugalijoje, praneša RIA Novosti.

Didžiausias Ispanijoje gaisro židinys dabar yra registruotas Luchento (Valensijos provincija) savivaldybėje, kur sudegė daugiau kaip tūkstantis hektarų miško, buvo evakuoti du su puse tūkstančio žmonių, kurių namai atsidūrė šalia ugnies. Tarp evakuotųjų yra pagyvenusių žmonių iš socialinio ir rekreacinio centro.
Gaisrams gesinti šioje srityje buvo pasitelktas 21 vienetas orlaivių — lėktuvų amfibijų ir sraigtasparnių.

Gaisras toliau siautėja Portugalijos regione Algarvėje (šalies pietuose). Nuo praėjusio penktadienio ten jau sudegė 16,5 tūkst hektarų miško. Ugniagesiai vis dar negali užgesinti ugnies Monchique apskrityje, kur yra dešimtys aukų. Gesinimo operacijose dalyvauja 1200 gaisrininkų ir 13 orlaivių, netrukus prisijungs du lėktuvai amfibijos iš Ispanijos. Padėtis yra sudėtinga dėl stiprių vėjo gūsių, kurie sklaido ugnimi. Pasak Monchique mero Rui Andreo, apie šimtas žmonių, įskaitant dviejų viešbučių svečius, buvo evakuoti.

28
Dar šia tema
Dėl didelio karščio draudžiama lankytis kai kurių rajonų miškuose
Graikijoje miško gaisrų metu žuvo 50 žmonių
Miško gaisrai Kalifornijoje iš paukščio skrydžio