Ukrainos karys, archyvinė nuotrauka

Porošenko nurodė pakeisti sveikinimą šūkiu "Slava Ukraine"

64
(atnaujinta 19:11 2018.08.07)
Karinis naujojo modelio pasveikinimas bus naudojamas karo parade Kijeve Ukrainos Nepriklausomybės dienos, kuri bus minima rugpjūčio 24 dieną, proga

VILNIUS, rugpjūčio 7 — Sputnik. Ukrainos prezidentas ir vyriausiasis vadas Petro Porošenko nurodė pakeisti karinį pasisveikinimą Ukrainos armijoje į Ukrainos nacionalistų šūkį "Slava Ukraine!", praneša RIA Novosti su nuoroda į Ukrainos gynybos ministro Stepano Poltorako interviu agentūrai "Ukrinform".

"Ukrainos prezidentas pavedė parengti įstatymo pakeitimus, pagal kuriuos  tvirtinami kariniai įstatai, nes tai apibrėžiama kariniuose įstatuose, kaip reikia pasisveikinti. Tokie pasiūlymai rengiami, ir tikiuosi, kad grįžę iš atostogų tautos išrinktieji priims visa tai", — sakė jis.

Taigi, sovietinio modelio sveikinimai "Sveiki, draugai!" ("Zdravstvujte, tovarišči!" — Sputnik) ir "Linkiu sveikatos" ("Zdravija želaju" — Sputnik) bus pakeisti šūkiais "Slava Ukraine!" ir "Herojam slava!". Poltorakas pridūrė, kad naujasis įstatymas yra beveik parengtas, ir jį pateiks apsvarstymui pats Porošenko. Panašų dokumentą, kurį vasario mėnesį Aukščiausiajai Radai pristatė Ministrų kabinetas, ministras pavadino neapdorotu.

Pasak Poltorako, karinis naujojo modelio pasveikinimas bus naudojamas kariniame parade, Kijeve, Ukrainos Nepriklausomybės dienos, kuri bus minima rugpjūčio 24 dieną, proga.

"Slava Ukraini! Herojam slava!" — Ukrainos sukilėlių armijos* šūkis. Antrojo pasaulinio karo metu ji kovojo su sovietų kariuomene nacių pusėje. Pastaraisiais metais nacių bendrininkų sveikinimas įgijo populiarumą Ukrainoje ir dažnai naudojamas šiuolaikinėje politikoje.

* Organizacija, uždrausta Rusijoje

64
Tegai:
Petro Porošenka, Ukraina
Dar šia tema
Ukraina papasakojo apie "baisų scenarijų", kurį Rusija paruošė Kijevui
Kijevas apkaltino Rusiją Ukrainos uostų blokavimu Krymo tilto pagalba
Ukraina išsigando galimų sienų su Rusija uždarymo padarinių