JAV Kongreso rūmai, archyvinė nuotrauka.

Musulmonė moteris pirmą kartą gali tapti JAV kongreso nare

34
(atnaujinta 15:57 2018.08.08)
Tlaib planuoja Kongrese įgyvendinti daugybę idėjų, tarp jų ir visiems prieinamą sveikatos draudimą, nustatyti minimalią 15 dolerių per valandą algą

VILNIUS, rugpjūčio 8 — Sputnik. Palestiniečių kilmės amerikietė Rašida Tlaib laimėjo pirminius JAV kongreso rinkimus ir gali tapti pirmąja musulmone moterimi, gavusia Kongreso narės postą, skelbia leidinys Huffington Post.


Tai nėra pirmasis Tlaib, atstovaujančios Demokratinei partijai, pasiekimas. 2008 metais ji tapo pirmąja musulmonų moterimi Mičigano valstijos įstatymų leidyboje.
Antradienį, preliminariuose rinkimuose Mičigane, ji įgavo pranašumą tarp penkių partijos narių. Atsižvelgiant į tai, kad per rinkimus respublikonai nedalyvavo, Tlaib neturės konkurentų ir jai beveik garantuota vieta lapkričio mėnesį vyksiančiuose Kongreso rinkimuose, kurie vadinami tarpiniais.

"Žmonės gali galvoti, kad tai stereotipinė idėja, bet aš tikrai noriu pakeisti pasaulį ir noriu, kad tokie žmonės kaip aš sėdėtų už šio stalo (JAV Kongrese - Sputnik)", — teigė Tlaib  liepos mėnesį interviu  "Huffington Post".

Leidinys pabrėžia, kad Tlaib planuoja Kongrese įgyvendinti daugybę idėjų, tarp jų ir visiems prieinamą sveikatos draudimą, nustatyti minimalią 15 dolerių per valandą algą.
Pabrėžtina, kad Tlaib gali tapti pirmąja, bet ne vienintele, moterimi musulmone Amerikos kongrese. 2018 metų rinkimuose dalyvaus daugiau musulmonių moterų iš kitų valstybių. Tačiau bet kuriuo atveju, pasak laikraščio, Tlaib taps pirmąja moterimi musulmone palestiniečių kilmės amerikiete.

34
Tegai:
moteris, musulmonai, JAV Kongresas
Dar šia tema
Grybauskaitė susitiko su Kongreso atstovu, kuris pažadėjo lėšų gynybai
Kongresas baiminasi, kad Trampo ir Putino susitikimas taps smūgiu NATO
Žiniasklaida sužinojo apie Vašingtono planus atsisakyti laikytis PPO normų
S-400

Netilps į sistemą. NATO nepatenkinta Turkijos įsigytu S-400

(atnaujinta 17:59 2020.10.21)
Pasak Šiaurės Atlanto aljanso generalinio sekretoriaus Jenso Stoltenbergo, organizacija remia pastangas ieškoti alternatyvių variantų

VILNIUS, spalio 21 — Sputnik. NATO dar kartą išreiškė susirūpinimą dėl Turkijos įsigytų Rusijos oro gynybos sistemų S-400. Aljansas pareiškė, kad Rusijos oro gynyba negali būti integruota į bendrą NATO oro gynybos sistemą.

Pasak Šiaurės Atlanto aljanso generalinio sekretoriaus Jenso Stoltenbergo, organizacija remia pastangas ieškoti alternatyvių variantų.

"Esu susirūpinęs dėl Turkijos sprendimo pirkti S-400 ir ne kartą iškėliau šį klausimą per susitikimus Ankaroje. Šios sistemos negalima integruoti į bendrą NATO oro gynybos sistemą", — per prieš dvi dienas trukusį NATO gynybos ministrų susitikimą sakė Stoltenbergas. Jo žodžius cituoja RIA Novosti.

Jis priminė, kad po tokių JAV veiksmų gali būti taikomos sankcijos. Stoltenbergas patikslino, kad aljanso nariai turi teisę pasirinkti, kuriuos ginklus jie perka. Tačiau, pasak jo, įranga turėtų būti integruota į NATO ginklų sistemą.

Stoltenbergas kaip alternatyvą Rusijos sistemoms nurodė Amerikos "Patriot" ir Prancūzijos bei Italijos oro gynybos sistemą.

Rusijos gynybos sistemų S-400 pristatymas Turkijoje prasidėjo liepos viduryje, kas sukėlė krizę Turkijos ir JAV santykiuose. Turkija pareiškė, kad S-400 pradės visiškai veikti 2020 metų balandžio mėnesį. Vašingtonas reikalavo atsisakyti sandorio ir mainais pirkti kompleksus "American Patriot", grasindamas atidėti ar atšaukti naikintuvų F-35 pardavimą Turkijai, taip pat įvesti sankcijas. Ankara atsisakė nusileisti.

Rusijos Triumf
© Sputnik
Rusijos "Triumf"
Tegai:
NATO, Turkija
Temos:
Rusijos S-400 pristatymas į Turkiją
Dar šia tema
Bašaras al-Asadas: Jei Trampui bus skirta Nobelio premija, tai tikrai ne už taiką
Turkija sėkmingai išbandė Rusijos S-400
Nord Stream-2 statybos

Ekspertas: Rusija pasirengusi JAV sankcijoms dėl "Nord Stream-2"

(atnaujinta 16:58 2020.10.21)
Svarbiau užbaigti dujotiekį nei tai, kad keli laivai bus įtraukti į juodąjį sąrašą, nes jie vis tiek daugiausia dirba Rusijoje, mano ekspertas Igoris Juškovas

VILNIUS, spalio 21 — Sputnik. JAV išplėstose "Nord Stream-2" sankcijose nėra nieko naujo, interviu Sputnik Lietuva sakė Nacionalinio energetinio saugumo fondo analitikas Igoris Juškovas.

"Tiesą sakant, tai labiau paaiškinimas sankcijų, galiojančių nuo 2019 metų, nes paprasčiausiai buvo pasakyta, kad draudžiama teikti paslaugas užbaigiant "Nord Stream-2" ir draudžiamas finansavimas. Tiesą sakant, čia nėra nieko naujo. Tie, kas dalyvauja užbaigime, o dalyvavimas užbaigime — nebūtinai vamzdžių klojimas, tačiau, pavyzdžiui, pristatyti vamzdžius vamzdžių klojimo laivams ar pristatyti degalus jiems — visa tai draudžiama", — sakė jis.

Pasak Juškovo, Vašingtonas negali iš anksto taikyti sankcijų laivams, kurie dar nieko nepažeidė ir nedalyvavo statant "Nord Stream-2". Tačiau vėliau, kai jie pradės dirbti, jie bus įtraukti į juodąjį sąrašą, kas jau seniai žinoma.

"Todėl nereikia kelti jokios panikos, nieko naujo, tiesą sakant, nevyksta, net ir naujuose įstatymų projektuose viskas, kas susiję su statybomis, yra tiesiog konkretizacija to, kas draudžiama... Rusija yra pasirengusi pažeisti šias sankcijas, nes svarbiau yra užbaigti dujotiekį nei tai, kad keliems laivams bus taikomos sankcijos ir tada jie galės dirbti, iš tiesų, tik Rusijoje. Na, jie ir taip dirba tik Rusijoje, todėl čia nebus jokių gigantiškų problemų", — apibendrino jis.

JAV išplėtė "Nord Stream-2" apribojimus įmonėms, teikiančioms paslaugas dujotiekį tiesiantiems laivams.

Kalbama apie paslaugų ar pajėgų teikimą, taip pat apie finansavimą šiems laivams modernizuoti ar įrengti įrangą, nurodoma dokumente. Bendrovėms suteikiama 30 dienų nutraukti tokią veiklą pradedant nuo spalio 20 dienos, rašoma paaiškinimuose.

Tegai:
Nord Stream-2, sankcijos, JAV, Rusija
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba
Dar šia tema
Kyla klausimas, kada: Vokietija pasisakė apie "Nord Stream-2" statybų pabaigą
Sustabdykite lėktuvą, Briuselis nori išlipti — ES užsienio politikos kančios
Vokietijos deputatas pranašauja tamsą šaliai, jei bus atsisakyta "Nord Stream-2"
Teisėsaugos simboliai

Nausėda atleido pareigų teisėjo vardą pažeminusį teisėją

(atnaujinta 18:02 2020.10.21)
Pasak prezidento, nepaprastai svarbu, kad visuomenė galėtų pasitikėti teisėjais ir visa teismų sistema

VILNIUS, spalio 21 — Sputnik. Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė dekretą, kuriuo atleidžia Raimundą Jurgaitį iš Šiaulių apygardos teismo teisėjo pareigų, savo poelgiu pažeminus teisėjo vardą, rašoma Prezidentūros pranešime.

"Nepaprastai svarbu, kad visuomenė galėtų pasitikėti teisėjais ir visa teismų sistema. Todėl teisėjo darbas yra nesuderinamas su veiksmais, kurie žemina teisėjo vardą ir griauna šį pasitikėjimą", – sakė šalies vadovas.

Pasak prezidento, teisėjams keliami aukščiausi etikos standartai, o teismų bendruomenė turi veikti išvien aktyviai saugodama savo profesijos garbę ir prestižą.

Sprendimas kreiptis į Teisėjų tarybą dėl teisėjo  Jurgaičio atleidimo buvo priimtas gavus informacijos, kad teisėjas, spręsdamas konkrečias bylas, įsitraukė į neformalų bendravimą dėl konkrečių bylų aplinkybių su tų bylų baigtimi suinteresuotais asmenimis. Toks elgesys nedera su teisėjo profesijai keliamais reikalavimais.

Tegai:
teisėjai, prezidentas