Krymo totoriai

Krymo totoriai pasirengę pranešti JT apie žmogaus teisių laikymąsi

76
(atnaujinta 16:28 2018.08.09)
Kryme gyvenantys totoriai teigia, kad pusiasalyje "žmogaus teisių laikomasi" ir reikia užkirsti kelią spekuliacijai tarptautiniu mastu šiuo klausimu

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Krymo totorių organizacijos  "Krymo vienybė" ir Krymo totorių tautos viešosios tarybos lyderis Seitumeris Nimetulajevas pareiškė, jog jis pasirengęs kalbėti Jungtinėse Tautose, kad užkirstų kelią bet kokiai spekuliacijai žmogaus teisių laikymosi Kryme klausimu, praneša RIA Novosti.

Anksčiau Ukrainos prezidentas Petro Porošenko pranešė, kad pavedė diplomatams parengti naują rezoliuciją dėl Krymo kitai JT Generalinės Asamblėjos sesijai. Pasak jo, Ukraina ketina iškelti klausimą dėl neva Krymo totorių teisių pažeidimų.

Rusijos URM pastatas
© Sputnik / Наталья Селиверстова

"Visos šios rezoliucijos, panašu, yra užsakytos. Mes jau seniai tai supratome ir nekreipiame į jas daug dėmesio. Kryme žmogaus teisių laikomasi gerai. Atėjo laikas užkirsti kelią spekuliacijai tarptautiniu mastu šiuo klausimu", — pasakė Nimetulajevas.

Pasak jo, dabar svarstomas jo galimos kelionės į JT klausimas.

"Tegul išgirs Krymo totorių balsą. Aš pasiruošęs papasakoti apie Krymo totorių teisių pažeidimus Ukrainoje, kurie vyksta šiandien. Likusiai ten mano nuosavybei taikomas areštas, vyksta mano giminės persekiojimas. Aš esu pasirengęs kalbėti Jungtinių Tautų Organizacijoje", — pabrėžė Nimetulajevas.

Po 2014 metų kovo 16 dieną vykusio referendumo Krymas ir Sevastopolis tapo Rusijos regionais. Susijungimą su Rusija palaikė 96,77% Krymo gyventojų ir 95,6% Sevastopolio gyventojų.

Rusijos tiltas į Krymą>>

Tuo tarpu Ukraina laiko pusiasalį savo, bet laikinai okupuota teritorija. Maskva ne kartą pabrėžė, kad Krymo gyventojai demokratiškai, visiškai laikydamiesi tarptautinės teisės ir JTO chartijos, balsavo už suvienijimą su Rusija. Anksčiau Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas teigė, kad Krymo klausimas yra visiškai uždarytas.

76
Tegai:
totoriai, žmogaus teisės, Jungtinių Tautų organizacija (JTO), Krymas, Ukraina
Dar šia tema
Porošenko ketina Rusijai pateikti dar vieną ieškinį
Kijevas paskelbė apie sankcijų Krymui "niekingumą"
Nėštumas

Mokslininkai išsiaiškino, kuo pavojingas stresas nėštumo metu

(atnaujinta 17:55 2021.05.10)
Pažymima, kad mokslininkai ištyrė dvi pelių grupes — vienos patelės nėštumo metu patyrė stresą, kitos — ne

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Nėštumo metu patiriamas stresas gali ne tik sukelti vaikui astmą, bet ir perteikti ateinančioms kartoms, Argentinos mokslininkai dirba prie to galutinio įrodymo, pranešė Matansa universiteto mokslo populiarinimo agentūra CTyS-UNLaM, rašo RIA Novosti.

"Ilgą laiką buvo tiriamas streso motinai nėštumo metu poveikis jautrumui astmai... Mes tam pradėjome tyrimą su pelėmis, kad tai patvirtintume ir pamatytume poveikį", — agentūra cituoja Argentinos tyrimų tarybos mokslininką Ignacio Fenoi. 

Mokslininkai ištyrė dvi pelių grupes — vienos moterys nėštumo metu patyrė stresą, kitos — ne. "Mes nustatėme, kad patyrusių stresą patelių palikuonys padidino alerginės pneumonijos dažnį", — sakė Fenoi.

Antrasis mokslininkų uždavinys buvo nustatyti, ar tokia įtaka perduodama per kartą.

"Mes leidome palikuonims augti, netaikydami jiems jokių pokyčių, ir tada apvaisinome, kad patvirtintume, ar palikuonys turi padidėjusį polinkį į astmą. Patelės, net jei nėštumo metu nepatyrė streso, turės daugiau palikuonių sergančių astma", — sakė mokslininkas.

Mokslininkai dabar tęs savo trečiosios kartos tyrimą, kad nustatytų, kaip toli kartų kartos gali paveikti ir sukelti astmą. Jų nuomone, tai įmanoma.

Tegai:
liga, nėštumas
Koronavruso testas

PSO pranešė apie COVID-19 mirtingumą ir sergamumą

(atnaujinta 11:09 2021.05.11)
Pasak PSO vadovo, situacija išlieka pavojinga visame pasaulyje. Sergamumas ir mirtingumas nuo COVID-19 vis dar sparčiai auga Pietryčių Azijoje. Be to, kiekviename pasaulio regione yra šalių, kuriose infekcijos lygis vis dar didėja

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Sergamumo ir mirtingumo nuo COVID-19 lygis pasaulyje pasiekė plynaukštę, spaudos konferencijoje sakė PSO generalinis direktorius Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas, praneša RIA Novosti.

"Sumažėjimas vyksta visuose regionuose, įskaitant Ameriką [Šiaurės ir Pietų — Sputnik] ir Europą. Tačiau tai yra nepriimtinai aukštas plynaukštės lygis, kai praėjusią savaitę (pasaulyje — Sputnik] buvo daugiau nei 5,4 milijono COVID-19 atvejų ir beveik 90 tūkstančių mirčių", — sakė jis.

Pasak PSO vadovo, situacija išlieka pavojinga visame pasaulyje. Sergamumas ir mirtingumas nuo COVID-19 vis dar sparčiai auga Pietryčių Azijoje. Be to, kiekviename pasaulio regione yra šalių, kuriose infekcijos lygis vis dar didėja.

PSO ypač atidžiai stebi situaciją Indijoje, kur buvo nustatytas B.1.617 štamas. Organizacijos ekspertai nusprendė, kad šis viruso variantas kelia susirūpinimą pasauliniu lygiu.

Iš viso nuo pandemijos pradžios Lietuvoje nustatyti 259 862 užsikrėtimo atvejai. Statistiškai pasveiko 234 223 asmenys

Antrasis karantinas Lietuvoje galioja nuo lapkričio pradžios. Pastarosiomis savaitėmis valdžia ėmė palaipsniui švelninti apribojimus, pavyzdžiui, atidarė prekybos centrus, kino teatrus, kai kurias maitinimo įstaigas ir leido rengti renginius.

Tegai:
koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje