NATO kariai

NATO įvardijo Rusiją kaip pagrindinę grėsmę saugumui

48
(atnaujinta 16:44 2018.08.10)
NATO paviešino vaizdo įrašą, kuriame tarp grėsmių savo saugumui įvardija Rusiją, padėtį Artimuosiuose Rytuose ir Afrikoje, masinio naikinimo ginklų platinimą, kibernetines atakas, energijos nešiotojų tiekimo sritį ir klimato kaitą

VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. NATO savo Twitter paskyroje paskelbė vaizdo įrašą, kuriame Rusija pirmauja tarp grėsmių transatlantiniam saugumui.

"Rytuose Rusija tapo atkaklesnė, kalbant apie neteisėtą Krymo aneksiją ir destabilizaciją Ukrainos rytuose, taip pat karinių pajėgumų didinimą prie NATO sienų", — teigiama vaizdo įraše.

Tarp kitų grėsmių savo saugumui NATO vadina padėtį Artimuosiuose Rytuose ir Afrikoje, masinio naikinimo ginklų platinimą, kibernetines atakas, energijos nešiotojų tiekimo sritį ir klimato kaitą.

Rusija pastaraisiais metais pareiškia apie beprecedentį NATO aktyvumą prie savo Vakarų sienų. NATO plečia savo iniciatyvas ir vadina tai "Rusijos agresijos apribojimu". Maskva ne kartą išreiškė susirūpinimą dėl Aljanso pajėgų augimo Europoje.

Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas anksčiau pareiškė, kad Rusija niekam nenesudaro jokios grėsmės, tačiau nepaliks be dėmesio jos interesams potencialiai pavojingų veiksmų.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, anksčiau kalbėdamas apie kaltinimus Rusijos atžvilgiu dėl agresyvaus elgesio, teigė, kad visa tai yra "pokalbis vargingųjų naudai". Putinas pabrėžė, kad NATO šalių karinės aviacijos aktyvumas Baltijos jūroje yra daug didesnis  nei Rusijos. Jis taip pat priminė, kad JAV išleidžia gynybai daugiau nei visos pasaulio šalys.

Rusijos Federacijos ir Vakarų šalių santykiai pablogėjo dėl situacijos Ukrainoje, kur 2014 metais įvyko valstybinis perversmas, ir Kryme, kuris po referendumo susijungė su Rusija.

Vakarų šalys apkaltino Rusiją įsikišimu į Ukrainos reikalus, įvedė sankcijas. Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių, ne kartą atmetė kaltinimus ir pareiškė, kad kalbėti su ja sankcijų kalba nėra produktyvu. Rusija ne kartą pareiškė, kad ji nėra vidaus Ukrainos konflikto ar Minsko susitarimų, susijusių su situacijos sureguliavimo Donbase, pusė, o Krymo klausimas yra galutinai uždarytas.

48
Tegai:
grėsmė nacionaliniam saugumui, NATO, Rusija, JAV
Dar šia tema
FP žurnalistas paaiškino, kodėl Rusija yra JAV draugė
Lietuvos URM vadovas mano, kad Gruzija artimiausiu metu netaps NATO nare
Lietuvos užsienio politika orientuota į strateginę partnerystę su JAV