Jalta, archyvinė nuotrauka

Porošenko Jaltos dienos proga pareiškė, kad virš miesto iškels Ukrainos vėliavą

56
(atnaujinta 23:05 2018.08.11)
Porošenko, jau kurį kartą sveikindamas Krymą, žada kada nors iškelti Ukrainos vėliavą pusiasalyje

VILNIUS, rugpjūčio 11 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Petro Porošenko Jaltos dienos proga palinkėjo, kad Ukrainos vėliava plevėsuotų virš miesto ir visame Kryme.

Rugpjūčio antrą šeštadienį Jalta šventė miesto dieną.

"Nuostabi Jalta — tikras Krymo perlas. Kaip ir Krymas — tikras Ukrainos valstybės perlas. Esu įsitikinęs, kad Jaltoje ir visame Kryme iškils mėlynai-geltona vėliava", — parašė Porošenko Facebook.

Jis taip pat išreiškė viltį, kad Ukrainos himnas skambės Kryme.

Petro Porošenko, archyvinė nuotrauka
Пресс-служба президента Украины

Ukrainos prezidentas jau ne pirmą kartą spekuliuoja valstybės vėliavos tema ir nemano, kad jo pasisakymus reikia paįvairinti. Pavyzdžiui, beveik tais pačiais žodžiais jis kreipėsi į Sevastopolio gyventojus, kurie birželio mėnesio pradžioje šventė miesto dieną, o liepos 1 dieną pakartojo šį pažadą jau Ukrainos jūrininkų šventės proga.

Krymas ir Sevastopolis tapo Rusijos regionais po 2014 metų kovo mėnesio referendumo. Prisijungimą prie Rusijos teritorijos palaikė 96,77% Krymo ir 95,6% Sevastopolio gyventojų.

Maskva ne kartą pabrėžė, kad Krymo gyventojai nubalsavo už prijungimą prie Rusijos teritorijos demokratiškai, buvo atsižvelgta į tarptautinę teisę ir Jungtinių Tautų Organizacijos įstatus. Tačiau Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija. Rusijos prezidento teigimu, Krymo klausimas "uždarytas visiems laikams".

56
Dar šia tema
Porošenko ketina Rusijai pateikti dar vieną ieškinį
Kijevas apkaltino Rusiją Ukrainos uostų blokavimu Krymo tilto pagalba
Krymo totoriai pasirengę pranešti JT apie žmogaus teisių laikymąsi