Liepoja, archyvinė nuotrauka.

Latvijos politikas: Dėl blogų santykių su Rusija šalyje liūdna padėtis

70
(atnaujinta 09:38 2018.08.12)
Organizacijos "Baltijos asociacija - transportas ir logistika" duomenimis, per ketverius metus krovinių pervežimai geležinkelių transportu sumažėjo 23 procentais, Latvijos uostų apyvarta - 16 procentų, o šalies ūkis prarado net 132 milijonus eurų

VILNIUS, rugpjūčio 12 — Sputnik. Latvijoje susiklostė katastrofiška situacija tranzito srityje dėl blogų santykių su Rusija, teigia kandidatas į Seimą Aleksejus Medvedevas savo Facebook paskyroje, rašo RIA Novosti.

"Aš, kaip žmogus, kuris gimė ir visą laiką gyveno Ventspilyje — mieste, kuriame pagrindinis pajamų šaltinis yra uostas, — negaliu nutylėti apie katastrofišką situaciją, kuri susiklostė mūsų šalyje tranzito srityje. Sparčiai mažėjantis tranzitinių krovinių srautas turi neigiamą poveikį ne tik apie tų miestų, kuriuose yra uostai, gyventojams. Tai daro įtaką visai mūsų šaliai", — sako politikas.
Pasak jo, 2016 metais jūrų ir geležinkelių transportas atnešė šaliai 700 mln. eurų pelno, 2018 metais pajamos gerokai sumažės, o vėliau situacija bus dar blogesnė. Medvedevas įsitikinęs, kad tai, kas vyksta, yra tiesiogiai susiję su Rygos užsienio politika.

"Latvijos-Rusijos santykių pablogėjimas tiesiog naikina vieną iš pagrindinių valstybės pajamų šaltinių. Pastaraisiais metais Rusija įrengė keletą naujų uostų Baltijos jūros regione. Ten ir plaukia mūsų milijonai eurų. Mes turime suprasti, kad Rusijos kroviniai keliauja į Europą. Rusija bet kuriuo atveju parduos ir pristatys savo krovinius. Nenukentės  niekas, išskyrus Latviją, kuri jau išstumta iš šios schemos ", —  apgailestavo politikas, pridurdamas, kad iš padėties vis dar galima rasti išeitį kompromiso pagalba.

Kaip praneša Sputnik Latvija, Latvijos tranzito sektorius prarado didelę dalį krovinių dėl Rusijos ketinimo plėtoti savo infrastruktūrą Baltijos jūroje, taip pat padidinti krovinių vežimo apimtis geležinkeliu Leningrado regione. Organizacijos "Baltijos asociacija — transportas ir logistika" duomenimis, per ketverius metus krovinių pervežimai geležinkelių transportu sumažėjo 23 procentais, Latvijos uostų apyvarta — 16 procentų, o šalies ūkis prarado net 132 milijonus eurų.

ES valstybių gyventojų gerovės lygis, 2017
© Sputnik /
ES valstybių gyventojų gerovės lygis, 2017
70
Tegai:
tranzitas, Rusija
Dar šia tema
Ryga abejoja, kad ES galės padėti gesinti durpynus
Demografas: Latvijos gyventojų skaičius nesiekia dviejų milijonų
Estija ir Latvija nesidomėjo "Yandex.Taxi", kol Lietuva nepriminė apie grėsmę