Kijevas

Rados deputatas paaiškino, kodėl negalima sakyti "Slava Ukraine"

73
(atnaujinta 10:40 2018.08.13)
Deputato teigimu, skambant šiam šūkiui "iš tikrųjų nieko nebuvo padaryta Ukrainai", o dėl Ukrainos valdžios "patriotizmo" šalies gyvenimas tik blogėja

VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. Šūkis "Slava Ukraine" ("Šlovė Ukrainai") yra netinkamas, nes šalis yra nevertame šių žodžių lygyje, pareiškė Aukščiausiosios Rados deputatas Vadimas Rabinovičius televizijos kanalo "112 Ukraina" eteryje.

"Su malonumu sakyčiau šiuos žodžius stiprioje, drąsioje, klestinčioje Ukrainoje. Bet kai tai įdiegia į gyvenimą tie, kas mūsų šalį atvedė prie visai kito, —  aš turiu abejonių. Aš sėdžiu Aukščiausioje Radoje, kur jie per pirmuosius dvejus metus net strykčiojo, giedojo himnus ir taip toliau. Dabar truputį nusiramino, nes  pasidarė stori, su kostiumais atsistoti jau sunku — net šonai braška. Bet iš tikrųjų nieko su šiais šūkiais nebuvo padaryta Ukrainai. Džiaugsiuosi tuo laiku, kai mes su jumis sakysime "Slava Ukraine "klestinčioje stiprioje mūsų valstybėje", — sakė politikas.

Be to, deputatas suabejojo Ukrainos valdžios institucijų ​​"patriotizmu", tarp kurių skambėjo šūkis "Slava Ukraine".

"Patriotizmas turėtų būti toks, kad dėl tavo veiksmų šalis pradeda gyventi geriau. Jei dėl tavo veiksmų šalis gyvena blogiau, tu nesi patriotas — tu priešas", — padarė išvadą Rabinovičius.

"Slava Ukraini! Herojam slava!" ("Šlovė Ukrainai! Didvyriams šlovė!") — Ukrainos sukilėlių armijos* šūkis. Antrojo pasaulinio karo metu ji kovojo su sovietų kariuomene nacių pusėje. Pastaraisiais metais nacių bendrininkų sveikinimas įgijo populiarumą Ukrainoje ir dažnai naudojamas šiuolaikinėje politikoje.

Tai sukelia kritiką iš visuomenės pusės, kuri ragina nepamiršti apie Ukrainos sukilėlių armijos* žiaurumus per Antrąjį pasaulinį karą, pavyzdžiui, apie Volynės žudynes — masinį lenkų sunaikinimą 1943 metais. Tyrinėtojų duomenimis, tada žuvo nuo 36 tūkstančių iki 100 tūkstančių žmonių.

* Ekstremistų organizacija, uždrausta Rusijoje

73
Tegai:
Ukrainos Aukščiausioji Rada, Ukraina
Dar šia tema
Ukraina papasakojo apie "baisų scenarijų", kurį Rusija paruošė Kijevui
Kijevas apkaltino Rusiją Ukrainos uostų blokavimu Krymo tilto pagalba
Ukraina išsigando galimų sienų su Rusija uždarymo padarinių