Naikintuvai F16  ir Eurofighter Typhoon

Britų naikintuvai palydėjo Rusijos lėktuvus virš Juodosios jūros

36
(atnaujinta 09:28 2018.08.16)
Karališkosios oro pajėgos pranešė, kad Rusijos Su-24 priartėjo prie NATO erdvės. Rusijos gynybos ministerija pabrėžė, kad tai buvo mokomieji skrydžiai ir tarp lėktuvų nebuvo nė vieno Su-24

VILNIUS, rugpjūčio 16 — Sputnik. Virš Juodosios jūros, netoli NATO oro erdvės, du Britanijos naikintuvai "Eurofighter Typhoon" palydėjo Rusijos Su-24, cituoja RIA Novosti Didžiosios Britanijos karinių oro pajėgų (KOP) pranešimą.

Britanijos KOP pranešė, kad pirmadienį naikintuvai pakio į orą iš aviacijos bazės Rumunijoje, nes "šeši Rusijos lėktuvai Su-24 priartėjo prie NATO erdvės".

Rusijos gynybos ministerija pareiškė, kad keturi lėktuvai atliko planinius mokomuosius skrydžius virš Juodosios jūros akvatorijos, ir tarp jų nebuvo nė vieno Su-24.

Ministerija pabrėžė, kad Karinio jūrų laivyno aviacijos skrydžiai vykdomi, griežtai laikantis tarptautinių oro erdvės naudojimo taisyklių.

Be to, gynybos ministerijos duomenimis, vienos iš NATO šalių lėktuvas laikėsi daugiau kaip 30 kilometrų atstumu ir neartėjo prie Rusijos aviacijos.

Didžiosios Britanijos karinės oro pajėgos ne pirmą kartą pakelia į orą savo naikintuvus, kad palydėtų Rusijos lėktuvus. Štai liepos pabaigoje du naikintuvai "Typhoon" pakilo iš karinės bazės Rumunijoje dėl Su-24 skrydžių netoli NATO erdvės. Gegužę britų naikintuvai palydėjo IL-20 virš Juodosios jūros.

36
Tegai:
naikintuvai, Juodoji jūra, Didžioji Britanija, Rusija
Dar šia tema
NATO neturi duomenų apie žalą dėl atsitiktinio raketos paleidimo virš Estijos
Ekspertas: įvykis su raketa virš Estijos įrodė žemą NATO pilotų kvalifikaciją
NATO oro pajėgos aštuonis kartus lydėjo Rusijos orlaivius
Programišius per "Tinder" gavo prieigą prie slaptųjų duomenų apie F-35 naikintuvus