Kofis Ananas

Mirė buvęs JT generalinis sekretorius Kofis Ananas

79
(atnaujinta 15:50 2018.08.18)
Šeštadienį mirė buvęs Jungtinių Tautų generalinis sekretorius, Nobelio taikos premijos laureatas Kofis Ananas; apie pasižymėjusio diplomato mirtį informavo jo labdaros fondas

VILNIUS, rugpjūčio 18 — Sputnik. Buvęs Jungtinių Tautų (JT) generalinis sekretorius Kofis Ananas (Kofi Annan) mirė, būdamas 81 metų, pranešė Twitter paskyroje JT Tarptautinė migracijos organizacija.

"Šiandien mes gedime didžiulio žmogaus, lyderio ir vizionieriaus — buvusio JT generalinio sekretoriaus Kofio Anano", — teigiama organizacijos pranešime.

​Kofio Anano paskyroje taip pat pasirodė pranešimas jo šeimos ir fondo vardu. Jame teigiama, kad buvęs generalinis sekretorius mirė rugpjūčio 18 dieną savo šeimos apsuptyje po trumpos ligos.

Anano šeima prašo netrikdyti jų gedulo laikotarpiu. Apie tai, kur buvęs generalinis sekretorius bus palaidotas ir kada vyks atsisveikinimo ceremonija, bus pranešta vėliau.

Ananas buvo pirmasis iš Afrikos kilęs aukščiausio rango JT pareigūnas, generalinio sekretoriaus postą užėmęs nuo 1997 m. iki 2006 m.

Rašytojas Eduardas Uspenskis, archyvinė nuotrauka.
© Sputnik / Кирилл Каллиников

Kofis Ananas gimė 1938 metų balandžio 8 dieną britų Aukso Kranto kolonijoje, kuri vėliau tapo Ganos valstybe. Jo tėvas buvo Fanti genties vadas ir Ašanti provincijos gubernatorius. Mokėsi tėvynėje, JAV ir Šveicarijoje. Dar būdamas studentasu, pradėjo dirbti JT — iš pradžių Pasaulio sveikatos organizacijoje, vėliau kitose struktūrose. Jis vadovavo JT vyriausiojo pabėgėlių reikalų komisaro valdybai.

Nuo 1997 metų sausio 1 dienos Kofis Ananas tapo JT generaliniu sekretoriumi, o 2001 metų birželio 29 dieną jis buvo perrinktas antrai kadencijai. Per pastaruosius savo gyvenimo metus Ananas dirbo Šveicarijoje ir vadovavo savo vardo fondui, kurio būstinė yra Ženevoje.

79
Tegai:
mirtis, Jungtinių Tautų organizacija (JTO), Kofis Ananas
Ešlė Baiden

Baideno dukra pasiskundė nesvetingu Melanijos Tramp elgesiu

(atnaujinta 13:21 2021.01.20)
Būsimo JAV prezidento paveldėtoja davė atvirą interviu, kuriame išsakė viską, ką galvoja apie Trampų šeimą ir tradicijas

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Būsimo JAV prezidento Džo Baideno dukra Ešlė išreiškė nepasitenkinimą neteisingu buvusios JAV pirmosios ponios Melanijos Tramp elgesiu. Apie tai pranešė Sputnik Baltarusija.

Kaip tapo žinoma, ponia Tramp griežtai atsisakė surengti ekskursiją po Baltuosius rūmus Ešlės motinai, būsimai pirmajai poniai — Džil Baiden. Taip Melanija sulaužė 70 metų tradiciją, pagal kurią dabartinio prezidento žmona prieš jo inauguraciją susitikdavo su naujojo lyderio žmona, parodydavo kambarius.

Kaip pranešė leidinys "Today", Baideno dukra suskubo prabilti apie nesvetingą Melanijos Tramp elgesį: ji savo pretenzijas pareiškė televizijoje.

Pokalbyje su televizijos laidos vedėjais Ešlė pabrėžė, kad buvęs modelis niekada nebandė susisiekti su jos mama ir pasiūlyti jai tradicinę pagalbą.

"Nemanau, kad Donaldas ir Melanija apskritai sugeba laikytis tradicijų ir laikytis protokolo. Tai liūdna", — sakė mergina, po ko ji pabrėžė, kad tai jokiu būdu neužgavo jos šeimos.

Džo Baideno inauguracija įvyks sausio 20 dieną, ceremonijoje Amerikos himną dainuos Lady Gaga.

Tegai:
Donaldas Trampas, Melanija Tramp, Džo Baidenas, JAV
Sputnik V vakcinos gamyba farmacijos komplekse, archyvinė nuotrauka

Pateikta paraiška registruoti "Sputnik V" vakciną Europos Sąjungoje

(atnaujinta 13:29 2021.01.20)
Europos Sąjunga surengė naujas konsultacijas su "Sputnik V" kūrėju, susitikime dalyvavo daugiau nei 20 tarptautinių ekspertų ir mokslininkų

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Rusijos tiesioginių investicijų fondas (RTIF) kreipėsi dėl "Sputnik V" vakcinos registravimo Europos Sąjungoje, pranešė RTIF spaudos tarnyba.

"RTIF pateikė paraišką užregistruoti vakciną ir tikisi, kad laipsniškas ekspertizės procesas prasidės vasarį. Europos vaistų agentūros sprendimas suteikti "Sputnik V" registraciją bus priimtas atlikus keletą ekspertų apžvalgų", — sakoma pranešime.

Rekomendacijos, pagrįstos šios dienos diskusijos rezultatais, "Sputnik V" kūrėjams bus išsiųstos per 7–10 dienų, pažymi RTIF.

Anksčiau Europos vaistų agentūra (EVA) RIA Novosti patvirtino naujas konsultacijas su "Sputnik V" vakcinos kūrėju ir aptarė galimą vakcinos leidimą ES rinkoje.

"Vakar įvyko susitikimas su kūrėju, kuriame buvo aptartas planas (vakcinos kūrimas — Sputnik), galimos ES patvirtinimo galimybės ir tolesnė jų sąveika su EVA", — pranešė agentūros spaudos tarnyba.

Šio susitikimo metu pateikta paraiška gauti mokslinę nuomonę apie vakciną iš Europos reguliavimo institucijos, po kurios bus galima tiesiogiai pereiti prie leidimo patekti į ES rinką gavimo procedūros, RIA Novosti sakė EVA.

"Sputnik V" vakcina yra registruota Rusijoje, Baltarusijoje, Serbijoje, Argentinoje, Bolivijoje, Alžyre, Palestinoje, Venesueloje, Paragvajuje ir Turkmėnistane.

Rugpjūčio mėnesį Rusijos sveikatos apsaugos ministerija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną COVID-19 profilaktikai, kurią sukūrė Gamalėjaus nacionalinis epidemiologinių ir mikrobiologinių tyrimų centras. Ji buvo pavadinta "Sputnik V".

Vakcina yra pagrįsta gerai ištirta ir patvirtinta žmogaus adenovirusinio vektoriaus platforma, kurios svarbūs privalumai yra saugumas, veiksmingumas ir ilgalaikis poveikis.

Antroji tarpinė "Sputnik V" vakcinos klinikinių tyrimų duomenų analizė parodė 91,4 proc. veiksmingumą 28 dieną po pirmosios injekcijos, vakcinos veiksmingumas 42 dieną po pirmosios injekcijos viršijo 95 proc.

Rusijos tiesioginių investicijų fondo (RDIF) vadovas Kirilas Dmitrijevas lapkritį sakė, kad RDIF pateikė Europos reguliavimo institucijai paraišką dėl vakcinos "Sputnik V" registravimo ir neatmetė galimybės ją gaminti Vokietijoje.

Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
© Sputnik
Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
Tegai:
ES, Sputnik V
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
Lietuva apkaltino "Sputnik Lietuvą" "klaidinga informacija" apie vakcinas nuo COVID-19
Rusijoje svarstoma galimybė sukurti vienkomponentę COVID-19 vakciną
Europoje paskelbė "Sputnik V" gebėjimą sustabdyti pandemiją