Microsoft logotipas, archyvinė nuotrauka.

"Microsoft" pareiškė, kad Rusijos programišiai bando paveikti rinkimus JAV

23
(atnaujinta 12:55 2018.08.21)
Praėjusią savaitę "Microsoft Digital" nusikaltimų skyriaus departamentas įvykdė teismo nurodymą kontroliuoti šešis domenus sukūrusią grupę, kuri yra glaudžiai susijusi su Rusijos vyriausybe

VILNIUS, rugpjūčio 21 — Sputnik. "Microsoft Corporation" teigia, kad ji užfiksavo naujus įsilaužėlių bandymus paveikti JAV  Kongreso rinkimus, praneša RIA Novosti.

Tokia informacija pasirodė oficialioje bendrovės interneto svetainėje.

Praėjusią savaitę "Microsoft Digital" nusikaltimų skyriaus departamentas įvykdė teismo nurodymą kontroliuoti šešis domenus sukūrusią grupę, kuri yra glaudžiai susijusi su Rusijos vyriausybe.  Ši grupė yra žinoma pavadinimu "Stroncium", "Fancy Bear" ir "APT28".

Pasak bendrovės, įsilaužėliai sukūrė svetaines ir URL, labai panašius į tinklalapius, dominančius "potencialias aukas". Pavyzdžiui, kai kurie iš šių puslapių imituoja Senato svetainę, kiti — Tarptautinį respublikonų institutą, kurio valdyboje yra keletas senatorių.

"Mes esame susirūpinę šiais ir kitais bandymais sukurti riziką daugelio žmonių, susijusių su Amerikos politinėmis partijomis, artėjant 2018 metų rinkimams, saugumui. Apskritai, šis modelis primena tai, ką mes matėme per  2016 metų rinkimus  JAV ir 2017 metų rinkimus Prancūzijoje",  — sakoma pranešime.

Anksčiau nepriklausomas specialusis prokuroras Robertas Miuleris, tiriantis "Rusijos intervenciją" į JAV prezidento rinkimus, sakė, kad "Stroncium" įsilaužė į  Hilari Klinton  — pagrindinės Donaldo Trampo varžovės  — elektroninį paštą. Tačiau šis teiginys nebuvo pagrįstas jokiais konkrečiais įrodymais.

Rusijos valdžios institucijos pakartotinai atmetė bet kokius kaltinimus dėl įsikišimo į rinkimus užsienyje ir nusikalstamos programišių veiklos.

23
Dar šia tema
Britanija nusprendė "apsaugoti" demokratiją nuo "Rusijos programišių"
Programišiai paviešino plastinės chirurgijos klientų nuotraukas
Įmonių dėmesiui: sukčiai siuntinėja elektroninius laiškus su virusu
Ar buvo rusų berniukas-hakeris?
Paskelbtos įsilaužimo į naujienų portalą tyrimo išvados