Nugriautas tiltas Genujoje

Šimtai tiltų Europoje yra avarinės būklės

48
(atnaujinta 19:39 2018.08.21)
Tragedija Genujoje privertė patikrinti tiltų būklę kontinente, patikros rezultatai išgąsdino

VILNIUS, rugpjūčio 21 — Sputnik. Po tragedijos Genujoje paaiškėjo, kad Europos transporto infrastruktūros  ir, visų pirma, tiltų būklė galėtų būti geresnė, rašo Expert.ru.

Genujoje beveik dviejų šimtų metrų automagistralės A10 tarpatramis rugpjūčio 14 dieną nugriuvo nuo 70 metrų aukščio ant sandėlio patalpų ir geležinkelio bėgių. Katastrofos metu ant tilto buvo daugiau nei 30 automobilių. Naujausiais duomenimis, įvykio metu žuvo 42 žmonės.

Italijoje paskubomis patikrinti tiltai ir gauti liūdni rezultatai: 300 tiltų šalyje yra avarinės būklės ir gali griūti bet kuriuo metu. Tarp jų yra dar vienas tiltas, kurį, kaip ir nugriuvusį tiltą, projektavo inžinierius Riccardo Morandi, šis tiltas yra netoli Sicilijos Agridžento miestelio. Salos valdžios institucijos jau uždarė eismą šiuo tiltu, nurodydamos į struktūrinius gedimus atramose.

Dauguma tiltų ir kelių Italijoje buvo pastatyta praėjusio amžiaus 50-60 metais ir yra prastos būklės. Betono, iš kurio jie pagaminti, tinkamumo trukmė, priklausomai nuo prekių ženklo, sudaro tuos pačius 50-60 metų.

Prancūzijos susisiekimo ministrė Elisabeth Borne perspėjo, kad Prancūzijos keliai yra "kritinės būklės": apie 50% kelio dangos reikalauja remonto, kas dešimtas tiltas yra prastos būklės. Neseniai vyriausybės atlikta patikra atskleidė, kad trečdalį tiltų reikia skubiai remontuoti, o 841 iš jų gresia potenciali nugriuvimo rizika. Šio tikrinimo rezultatai buvo paskelbti liepos mėnesį ir tada nepritraukė daug dėmesio.

Paieškos darbai Genujoje
© Sputnik / Карло Альберто Алесси

"Iš 12 tūkstančių Prancūzijos tiltų trečdalis reikalauja remonto. Daugiausia kosmetinio, kad išvengtų struktūrinių pokyčių. 7% atvejų gedimai rimtesni. Jie gali sukelti griūtį. Reikia uždaryti šiuos tiltus, kad jais nevažiuotų sunkiosios transporto priemonės, o, galbūt, ir visi automobiliai", — teigiama pranešime.

Borne pažadėjo rugsėjo mėnesį pristatyti įstatymo projektą, kuriame bus padaryta išvada dėl kelių infrastruktūros būklės. Skubiam remontui vyriausybė siūlo skirti vieną milijardą eurų.

"Visi tiltai bus tikrinami kasmet. Kas trejus metus bus atliktas visiškas patikrinimas", — pažadėjo ministrė.

Paskutinė nepaprastoji padėtis Prancūzijoje, susijusi su tiltu, įvyko neseniai: šių metų gegužės 15 dieną sugriuvo greitkelyje A15 Gennevilliers rajone, esančiame į šiaurės vakarus nuo Paryžiaus, viaduko laikančioji siena.

Vokietijoje panašų tyrimą praėjusiais metais atliko Federalinis kelių mokslinių tyrimų institutas. Rezultatas taip pat kelia nerimą: 12,4% Vokietijos tiltų kelia rimtą susirūpinimą, tikrai geros būklės yra tik 12,5% Vokietijos tiltų, tai yra, vienas iš aštuonių.

Daugelis tiltų buvo pastatyti praėjusio šimtmečio 60-70 metais ir nėra skirti labai judriam mūsų dienų judėjimui. Beje, dėl renovacijų programos, kuri buvo priimta po dviejų Vokietijų susijungimo, tiltų būklė šalies rytuose yra geresnė nei vakaruose, kur daugelyje tiltų, įskaitant Leverkusen tiltą per Reiną į šiaurę nuo Kelno, jau draudžiamas sunkiųjų transporto priemonių judėjimas.

Nyderlanduose santykinai nebloga situacija su federalinės reikšmės tiltais, tačiau tiltai, kurie yra miestų ir provincijų jurisdikcijoje, kelia nerimą: vien Šiaurės Olandijos provincijoje 14 tiltų yra avarinės būklės.

Praėjusią savaitę Bulgarijos vyriausybė paskelbė apie planus ištaisyti daugiau nei 200 tiltų, kurių didžioji dalis buvo pastatyta prieš 35-40 metų. Bulgarija laikoma vargingiausia Europos Sąjungos šalimi, transporto infrastruktūros modernizavimas atliekamas Europos fondų lėšų sąskaita.

48
Tegai:
tiltas, Niderlandai, Bulgarija, Europa, Prancūzija, Italija, Vokietija
Koronaviruso testas

Mokslininkas priėjo prie netikėtų išvadų apie koronaviruso kilmę

(atnaujinta 22:42 2020.07.06)
Remdamasis viso pasaulio duomenimis, mokslininkas išreiškė įsitikinimą, kad virusas kurį laiką buvo įvairiose šalyse

VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. SARS-CoV-2 koronavirusas buvo ramybės būsenos ilgai prieš protrūkį Uhane praėjusią žiemą ir pasireiškė, kai susidarė palankus natūralių veiksnių derinys. Tokią išvadą padarė Tomas Džefersonas (Tom Jefferson), vyresnysis bendradarbis iš Oksfordo įrodymais pagrįstos medicinos (CEBM) centro, praneša RIA Novosti.

Remdamasis viso pasaulio duomenimis, mokslininkas išreiškė įsitikinimą, kad virusas kurį laiką buvo įvairiose šalyse.

Ankstesni koronaviruso pėdsakai buvo rasti Barselonos nuotekų mėginiuose, kurie buvo surinkti 2019 metų kovo mėnesį — likus devyniems mėnesiams iki pirmųjų COVID-19 atvejų Kinijoje. Teigiami rezultatai gauti ištyrus ir praėjusių metų gruodį Turine ir Milane gautus mėginius.

"Aš manau, kad virusas jau buvo čia, o sakydamas "čia" turiu omenyje "visur". Visiškai įmanoma, kad turime reikalų su miegančiu virusu, kurį suaktyvino aplinkos sąlygos", — laikraštis "The Daily Telegraph" cituoja mokslininką.

Jis paminėjo koronavirusinės infekcijos pavyzdį kruiziniame laive, vykusiame iš Pietų Džordžijos į Buenos Aires.

"Aštuntą dieną, kai keleiviai perplaukė Vedelio jūrą, buvo užfiksuotas pirmasis atvejis. Ar virusas buvo paruoštame maiste ir suaktyvinamas jį atšildžius?" — stebėjosi mokslininkas.

Džefersonas pateikė analogiją su praėjusio amžiaus pradžios "ispanų" pandemija. Nuo 1918 iki 1920 metų nuo šio gripo mirė apie šimtas milijonų žmonių, o kas trečias Žemės gyventojas buvo užsikrėtęs. Visų pirma, mokslininkas atkreipė dėmesį į tai, kad apie 30 % Vakarų Samoa gyventojų mirė nuo "ispanų", nors jie neturėjo jokio kontakto su išoriniu pasauliu.

Pasak eksperto, tai galima paaiškinti tik tuo, kad viruso sukėlėjai neatsiranda iš niekur ir niekur nekeliauja.

"Jie visada yra čia ir kartais juos kažkas suaktyvina — galbūt gyventojų tankis ar aplinkos sąlygos. Ir tai turime išstudijuoti", — aiškino jis.

Jis pripažino, kad virusas gali plisti ne tik tarp žmonių ore esančiais lašeliais, bet ir per nuotekas.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 11,1 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 528 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, mokslininkas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lėktuvas su NATO kariuomene Latvijos nepasiekė dėl COVID-19 grėsmės
PSO nutraukė trijų vaistų nuo koronaviruso tyrimus
Lietuvoje namų ūkių indėliai auga sparčiau nei skolinimasis
Koronaviruso testas

Jungtinėse Amerikos Valstijose atliekamas "kokteilio" antikūnų prieš COVID-19 testas

(atnaujinta 22:35 2020.07.06)
Be to, vaistas pateko į antrąją tyrimų, skirtų hospitalizuotiems pacientams gydyti, fazę. Pažymima, kad pirmajame etape buvo gauti teigiami atsiliepimai apie saugumą, kai preparatas buvo išbandytas su 30 pacientų

VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. Amerikos biotechnologijų kompanija "Regeneron Pharmaceuticals" paskelbė savo dviejų antikūnų "kokteilio", skirto užkirsti kelią COVID-19, galutinį bandymo etapą ir antrąją paciento gydymo nuo koronaviruso fazę, praneša RIA Novosti.

"Trečiajame etape bus įvertintas [kokteilio — Sputnik] gebėjimas užkirsti kelią infekcijai tarp neužkrėstų žmonių, tiesiogiai bendravusių su pacientu, sergančiu COVID-19", — teigiama bendrovės pranešime.

Be to, vaistas pateko į antrąją tyrimų, skirtų hospitalizuotiems pacientams gydyti, fazę. Pažymima, kad pirmajame etape buvo gauti teigiami atsiliepimai apie saugumą, kai preparatas buvo išbandytas su 30 pacientų.

Trečiasis viruso prevencijos tyrimo etapas atliekamas 100 regionų, jame gali dalyvauti 2 tūkstančiai žmonių. "Kokteilio" galimybės gydyti virusą tyrimas planuojamas 150 JAV, Brazilijos, Meksikos ir Čilės regionų.

"Mes atliekame vienu metu reguliuojamus tyrimus, kad kuo greičiau judėtume į priekį ir pateiktume galimą sprendimą COVID-19 infekcijų prevencijai ir gydymui net ir siaučiant pasaulinei pandemijai", — sakė bendrovės vadovas George'as Yankopoulos'as.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 11,3 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 531 tūkst. žmonių.

Koronavirusas — mitai ir tiesa
© Sputnik /
Koronavirusas — mitai ir tiesa
Tegai:
koronavirusas, JAV
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
JAV nufilmavo paukštį, skraidantį su rykliu naguose
JAV Nepriklausomybės dienos proga Vilniuje surengtos amerikietiško futbolo rungtynės