Ukrainos Aukščiausiosios Rados posėdis

Rados deputatas papasakojo apie lemtingas prekybos su Rusija nutraukimo pasekmes

42
(atnaujinta 21:16 2018.08.22)
Pasak Ukrainos parlamentaro Vadimo Rabinovičiaus, prekybos apyvarta su Rusija didėja, o bendradarbiavimas su Europa atneša šaliai tik nuostolių

VILNIUS, rugpjūčio 22 — Sputnik. Prekybinių santykių su Rusija nutraukimas sunaikins Ukrainos ekonomiką, pasakė Aukščiausiosios Rados deputatas Vadimas Rabinovičius televizijos kanalo "112 Ukraina" eteryje, praneša RIA Novosti.

Pasak jo, Rusija yra viena iš didžiausių Kijevo prekybos partnerių, o prekių apyvarta kas mėnesį didėja. Tuo tarpu bendradarbiavimas su Europa laisvosios prekybos zonoje atnešė Ukrainai tik nuostolių.

Parlamentaras taip pat pabrėžė, kad prekybinių ryšių su Rusija nutraukimas taps lemtingu ekonomikai.

"Prekybos su Rusija nutraukimas gali sukelti mums galutinį bendrojo nacionalinio produkto praradimą dar trečdaliu. Dėl jūsų veiksmų šaliai ir taip sunku, ir štai jums dar vienas nesubalansuotas žingsnis, ir jūs sunaikinsite ekonomiką iki galo", — pareiškė politikas.

Anksčiau tapo žinoma, kad prekybos apyvarta tarp Rusijos ir Ukrainos nuo metų pradžios išaugo trečdaliu. Po to buvęs Ukrainos prezidentas Viktoras Juščenko sukritikavo dabartines valdžios institucijas ir paragino nutraukti prekybą su Rusija. Reaguodamas į tai buvęs Ukrainos ūkio ministras Viktoras Suslovas pareiškė apie milžinišką žalą Ukrainai, jei Kijevas nuspręs nutraukti prekybinius ryšius su Maskva.

42
Tegai:
užsienio politika, prekyba, Ukrainos Aukščiausioji Rada, Ukraina, Rusija
Dar šia tema
Ukrainą sužlugdys iniciatyva nutraukti ryšius su Rusija
Rados deputatas palygino Ukrainą su šachidu
Ukrainos generolas pakvietė nutraukti bet kokius santykius su Rusija
Tymošenko palygino Ukrainos gyventojus su Senovės Egipto vergais
Kijeve papasakojo apie "milžinišką žalą" dėl prekybos nutraukimo su Rusija