Karinio parado Ukrainos nepriklausomybės dienos garbei repeticija

Rada pažadėjo "žemės drebėjimą Kremliuje" karinio parado Kijeve metu

61
(atnaujinta 15:21 2018.08.23)
"Petro Porošenko bloko" deputatas papasakojo, kad Ukrainos kariuomenė gali duoti atkirtį net "galingiausiai Europos kariuomenei"

VILNIUS, rugpjūčio 23 — Sputnik. Ukrainos Aukščiausiosios Rados "Petro Porošenko bloko" deputatas Olegas Barna pareiškė, kad karinis paradas Kijeve Nepriklausomybės dienos garbei sukels "žemės drebėjimą Kremliuje". Tai jis pasakė interviu televizijos kanalui "NewsOne".

Parlamentaras pabrėžė, kad Ukrainos kariuomenė gali duoti atkirtį net "galingiausiai Europos kariuomenei".

"Mes turime kuo pasigirti. Paradas — tai visų piliečių, kurie nori pamatyti mūsų armijos kovinį pajėgumą, patriotizmo matas. Manau, kad mūsų karių maršas ir mūsų šarvuočių dundesys turėtų sukelti Kremliuje žemės drebėjimą", — sakė Barna.

Jis taip pat pareiškė, kad tankas T-64, kuris neseniai buvo modernizuotas ir dalyvaus kariniame parade, neva yra "patikimiausias" ir pagal technines charakteristikas pralenkia Rusijos tankus, sukurtus "Almatos" bazėje.

Barna pakomentavo ir situaciją su tanku T-84, kurio variklis užgeso Kijevo centre parado repeticijos metu. Pasak deputato, "neklysta tas, kas nieko nedaro", ir tai tik "techninis momentas", kuris galėjo įvykti bet kur.

Balandžio mėnesį Ukrainos prezidentas Petro Porošenko pasirašė įsakymą dėl šalies Nepriklausomybės dienos minėjimo rugpjūčio 24 dieną. Nacionalinės šventės garbei Kijeve vyks karinis paradas. Tikimasi, kad eitynėse dalyvaus daugiau nei keturi tūkstančiai karių ir 250 kovinės technikos vienetų.

Preliminarių duomenų apie parado kainą nėra. Anot kai kurių Ukrainos žiniasklaidos agentūrų pranešimų, Gynybos ministerija negali apskaičiuoti išleistos sumos.

61
Tegai:
paradas, Kremlius, Ukrainos Aukščiausioji Rada, Kijevas, Rusija, Ukraina
Dar šia tema
Porošenko Jaltos dienos proga pareiškė, kad virš miesto iškels Ukrainos vėliavą
Porošenko nurodė pakeisti sveikinimą šūkiu "Slava Ukraine"
Vilniuje vyks karinis paradas Lietuvos kariuomenės atkūrimo šimtmečiui paminėti
Kaliningrado srityje vyko paradas Rusijos karinio jūrų laivyno dienos proga