Margarita Simonian

Simonian apie Višinskį: "kaltinti valstybės išdavyste" žurnalistus normalu?

37
(atnaujinta 15:44 2018.08.24)
Savo ruožtu, MIA "Rossija segodnia" generalinis direktorius Dmitrijus Kiseliovas mano, kad portalo "RIA Novosti Ukraina" vadovo Kirilo Višinskio byla tyčia vilkinama

VILNIUS, rugpjūčio 24 — Sputnik. MIA "Rossija segodnia" ir TV kanalo "RT" vyriausioji redaktorė Margarita Simonian pakomentavo portalo "RIA Novosti Ukraina" vadovo Kirilo Višinskio, kuris jau šimtą dienų suimtas, areštą. Ji klausia, ar Europa mano, kad "kaltinti valstybės išdavyste" už žurnalisto darbą — normalu, praneša RIA Novosti.

"Mes turime klausimų. Ukrainai. Ar jūs tikrai manote, kad kuo daugiau žurnalistų jūsų kalėjimuose, tuo arčiau šviesi Europos ateitis? Europai. Jūs nežinote, jūs pamiršote, jūs nepastebėjote, jums uždrausta pastebėti arba jūs dabar taip pat manote, kad kaltinti valstybės išdavyste už žurnalisto darbą — normalu?" — pareiškė Simonian.

Ji pridūrė, kad Jungtinėms Amerikos Valstijoms nėra klausimų, nes neaišku, kam ten reikia juos užduoti.

Savo ruožtu, MIA "Rossija segodnia" generalinis direktorius Dmitrijus Kiseliovas mano, kad Višinskio byla tyčia vilkinama, nes teisme ji gali tiesiog pasibaigti.

"Kaip tik praėjo šimtas dienų, kai Kirilas yra kalėjime. Jis uždarytas kažkokiame Chersono kalėjime… Aš tik noriu pasakyti: tai, kad Kirilas kalėjime tik už tai, kad profesionaliai vykdė savo pareigą, — tai režimo, kuris susiformavo Kijeve po kruvino valstybinio perversmo, silpnumo įrodymas. Tai gėda, viduramžiai, inkvizicija. Esu įsitikinęs, kad šis procesas vilkinamas tik todėl, kad teisme jis subyrės", — sakė Kiseliovas spaudos konferencijoje, skirtoje festivalio "Koktebel Jazz Party" atidarymui.

Višinskio byla

Portalo "RIA Novosti Ukraina" vadovas Kirilas Višinskis buvo sulaikytas gegužės 15 dieną netoli savo namų Kijeve. Jis yra įtariamas valstybės išdavyste ir Donecko liaudies respublikos ir Luhansko liaudies respublikos palaikymu. Jam gresia 15 metų kalįjimo.

Chersono miesto teismas nusprendė uždaryti žurnalistą į kalėjimą 60 dienų, be galimybės paleisti už užstatą, tačiau pasibaigus šiam laikotarpiui pratęsė terminą.

Gynyba pateikė skundą dėl Višinskio arešto, tačiau teismas jį atmetė. Teismo posėdžio metu žurnalistas kreipėsi į Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną pagalbos, o taip pat pareiškė, kad jis ketina atsisakyti Ukrainos pilietybės.

Vladimiras Putinas pavadino padėtį beprecedente. Užsienio reikalų ministerija pabrėžė, kad tai yra savavališki veiksmai, Maskva išsiuntė protesto pareiškimą į Kijevą, reikalaudama sustabdyti smurtą prieš žiniasklaidą. Be to, priešais Ukrainos ambasadą Maskvoje vyko protesto akcija, skirta Višinskiui paremti.

37
Tegai:
RIA Novosti Ukraina, Dmitrijus Kisiliovas, Margarita Simonian, Rusija
Temos:
Situacija su "RIA Novosti Ukraina" (62)
Dar šia tema
Ukrainos teismas nusprendė pratęsti Višinskio sulaikymą
Kijevas neleido Rusijos konsului aplankyti Višinskio tardymo izoliatoriuje
Rusija ragina JT atkreipti ypatingą dėmesį į Višinskio bylą