Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavelas Klimkinas, archyvinė nuotrauka

Ukrainos URM ministras: Lietuva siekia padėti Avdijivkai

31
(atnaujinta 17:52 2018.08.27)
Ukrainos užsienio reikalų ministras sakė, kad Lietuva turi planų prisidėti prie viso miesto plėtros, o ne tik prie atskirų projektų

VILNIUS, rugpjūčio 27 — Sputnik. Lietuva ketina remti Kijevą, atkuriant Avdijivką Donecko srityje, sakė Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavelas Klimkinas.

"Mūsų draugai iš Lietuvos ketina imtis tam tikros Avdijivkos globos. Ir ne tik apsiimti atskirus objektus, o tiksliai pamatyti, kaip Lietuvos buvimas — o lietuviai yra mūsų tikri draugai — galės pakelti Avdijivką", — cituoja ministrą "Ukrinform".

Klimkinas pridūrė, jog Ukrainos diplomatai stengsis užtikrinti, kad tokia pagalba būtų teikiama visiems miestams, esantiems teritorijoje, valdomoje valdžios institucijų, ir "po deokupacijos — ir viso Donbaso".

Anksčiau prezidentas Petro Porošenko nurodė diplomatams pritraukti kuo daugiau lėšų iš ES šalių Kijevo kontroliuojamoms Donbaso gyvenvietėms atkurti. 

Pavasarį Donbsą aplankė Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis. Jis atvyko į Avdijivką, aplankė Lietuvos lėšomis suremontuotą  vaikų žaidimų aikštelę. Skvernelis taip pat paragino ES šalis investuoti į Ukrainos regionus, nukentėjusius nuo konflikto, ypač infrastruktūros plėtrai.

Nuo 2014 metų balandžio mėnesio Kijevo valdžios institucijos vykdo karines operacijas prieš savanoriškas Luhansko ir Donecko liaudies respublikas, paskelbusias nepriklausomybę po perversmo. Remiantis naujausiais JT duomenimis, daugiau kaip dešimt tūkstančių žmonių tapo konflikto aukomis.

31
Tegai:
pagalba, Ukraina
Dar šia tema
Lenkija-Lietuva: draugystė, kuriai nelemta užsimegzti
"Mes plušame nemokamai". Kaip ukrainiečius Baltijos šalyse parduoda į vergovę