Vašingtonas, archyvinė nuotrauka

JAV karininkas pasakojo, kodėl Amerika praranda viešpatavimą pasaulyje

77
(atnaujinta 12:49 2018.08.28)
JAV kariuomenės atstovas mano, kad šalies karinė įranga yra labai nusidėvėjusi, o Vašingtonas prisiėmė daug skolų, kad galėtų finansuoti nereikalingas karines operacijas

VILNIUS, rugpjūčio 28 - Sputnik. Pagrindinė grėsmė JAV kariuomenei yra ne Rusija ir Kinija, o pernelyg aktyvus jų kariuomenės naudojimas ir žemas technologijų lygis, rašo buvęs JAV kariuomenės pulkininkas Danielis Davisas straipsnyje "National Interest".

Dabar JAV visais įmanomais būdais stengiasi įgelti Kinijai ir provokuoja konfliktą su Rusija pratybomis šalia jos sienų, tačiau nepagerina savo saugumo, sako Davisas.

Pasak jo, jei vienas iš oponentų staiga pasinaudos kosminiais ginklais, kad sunaikintų JAV navigacijos ir žvalgybos palydovus, Vašingtonas negalės atsakyti ir prarasti didelę savo karinio potencialo dalį. Davisas mano, kad JAV valdžia turėtų nustoti naudoti karinę jėgą arba grasinti ją naudoti, kad priverstų konkurentus ir oponentus sutikti su visais reikalavimais. Pasak karininko, tai skatina juos didinti kovos priemonių tyrimus ir plėtrą.

JAV tapo mažų karų ir kovos su terorizmu meistre, rašo buvęs pulkininkas. Taip pat, Amerikos karinė įranga yra labai nusidėvėjusi, Vašingtonas turi trilijonus skolų, kurias pasiėmė, kad galėtų finansuoti nereikalingas karines operacijas. Be to, paprastų kareivių koviniai įgūdžiai pablogėjo.

Davisas pabrėžia, kad Jungtinės Valstijos turi reformuoti ir nedelsiant sustabdyti visas dabartines operacijas, taip pat saugoti savo kariuomenę. Tuo pačiu metu dabartinės padėties išlaikymas ir toliau dar labiau pakerta JAV kariuomenę ir ateityje lems visišką karinį pralaimėjimą, apibendrina jis.

Galingiausios pasaulio kariuomenės
© Sputnik /
Galingiausios pasaulio kariuomenės

 

77
Tegai:
kariuomenė, JAV
Dar šia tema
Politologas: Grybauskaitė supranta, kad JAV neilgai finansuos NATO
Ekspertas paaiškino, kodėl JAV taiso TSRS laikais pastatytus aerodromus