Nord Stream-2, archyvinė nuotrauka

Didžiausias "Nord Stream-2" partneris gali palikti projektą dėl JAV sankcijų

55
(atnaujinta 16:30 2018.08.29)
Vokietijos "Uniper" atstovas teigia, kad jei JAV pradės taikyti sankcijas, įmonė negalės naudoti dolerio prekybos sandoriuose

VILNIUS, rugpjūčio 29 — Sputnik. Vokietijos "Uniper", kuri yra viena iš "Gazprom" partnerių "Nord Stream-2" projekte, gali atsisakyti dalyvauti jame, jei JAV skelbs sankcijas, praneša RIA Novosti su nuoroda į "Dow Jones News".

"Žinoma, "Uniper" negali rizikuoti, kad mums iš tikrųjų būtų taikomos JAV sankcijos. Tokiu atveju mus pašalins iš mokėjimo apyvartos, daugiau nebegalėsime naudoti JAV dolerio prekybos sandoriuose", — sakė žurnalistams "Uniper" valdybos narys Kristopheris Delbrukas.

Jis teigė, kad tai yra dalykai, "kurių "Uniper" iš principo negali leisti".

"Mes vis dar tikimės, kad visi šioje situacijoje veiks protingai", — cituoja Delbruką "Dow Jones News".

Jungtinės Amerikos Valstijos reikalauja, kad Europos šalys nustotų dalyvauti "Nord Stream-2" projekte, ir grasina sankcijomis tiems, kurie to nenori. Vietoj Rusijos dujų JAV skatina savo suskystintų gamtinių dujų tiekimą bei dujų terminalų statybas Europoje.

JAV prezidento Donaldo Trampo 2017 metais pasirašytas įstatymas numato, kad valstybės vadovas galės taikyti sankcijas asmenims, investuojantiems į Rusijos eksporto vamzdynų statybą daugiau nei 5 mln. JAV dolerių per metus arba 1 mln. dolerių vienu metu.

Be to, įstatyme nurodoma, kad JAV ir toliau priešinasi "Nord Stream-2" projektui. Įstatymas taip pat sumažina maksimalų Rusijos naftos ir dujų kompanijų finansavimo terminą nuo 90 iki 60 dienų.

Projektas "Nord Stream-2" numato dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas sieks 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus ir apims teritoriją nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos, statybas.

Vienintelis "Nord Stream-2 AG" akcininkas yra "Gazprom". Europos partneriai — "Shell", "OMV", "Engie", "Uniper" ir "Wintershall" — įsipareigojo finansuoti 50 proc. "Nord Stream-2", t.y. 950 milijonų eurų kiekviena. "Gazprom" suteiks kitą dalį lėšų — 4,75 mlrd. eurų.

55
Tegai:
Nord Stream-2, sankcijos
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (270)
Dar šia tema
JAV prezidentas pripažino Vokietijos teisę dalyvauti "Nord Stream-2"
"Nord Stream-2" pateikė prašymą aplenkti Daniją
Vokietijos URM vadovas ketina persvarstyti santykius su JAV