Vladimiro Putino vizitas Kinijoje, archyvinė nuotrauka.

Pekine sukritikavo naujas JAV sankcijas Rusijai

74
(atnaujinta 16:55 2018.08.29)
Užsienio reikalų ministerijos atstovė Hua Chuning pabrėžė, kad Rusija ir Jungtinės Amerikos Valstijos turi svarbią pareigą palaikyti saugumą pasaulyje, todėl Pekine jie tikisi, kad šalys galės išspręsti nesutarimus

VILNIUS, rugpjūčio 29 — Sputnik. Užsienio reikalų ministerijos atstovė Hua Chuning pareiškė, kad Kinija nepritaria vienašalėms sankcijoms, komentuodama naujus JAV ribojančius veiksmus prieš Rusiją, praneša RIA Novosti.

Pasak jos, tai nepadės išspręsti tarptautinių problemų.

Ji pabrėžė, kad Rusija ir Jungtinės Amerikos Valstijos turi svarbią pareigą palaikyti saugumą pasaulyje, todėl Pekine jie tikisi, kad šalys galės išspręsti nesutarimus.

Naujas sankcijų paketas

Pirmadienį įsigaliojo naujas JAV sankcijų paketas. Ribojančių priemonių įvedimo pagrindas buvo kaltinimai neva Rusija prisidėjo prie cheminio ginklo panaudojimo Didžiojoje Britanijoje Solsberyje.

Vladimiras Putinas pavadino naujas sankcijas neproduktyviomis ir beprasmiškomis. Tuo pačiu metu jis išreiškė viltį, kad JAV supras tokios politikos neracionalumą ir Maskva bei Vašingtonas bendradarbiaus įprastu režimu.

Savo ruožtu užsienio reikalų ministro pavaduotojas Sergejus Riabkovas pabrėžė, kad Maskvos atsakymas nebūtinai bus analogiškas. Jis paaiškino, kad į sankcijas galima atsakyti simetriškai, asimetriškai, galima išplėsti savo "sankcijinių" politikų sąrašus.

Skripalių byla

Kovo 4 dieną buvęs GRU pareigūnas Sergejus Skripalas ir jo dukra Julija apsinuodijo Solisberyje, sukeldami didžiulį tarptautinį skandalą. Londone jie sakė, kad Rusijos valstybė prisidėjo prie šio incidento, tačiau Maskva kategoriškai tai neigia.
Rusijos pusė pakartotinai reikalavo prieigos prie tyrimo ir nukentėjusių piliečių. Didžiosios Britanijos valdžios institucijos ignoravo visus prašymus.

Buvęs Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministerijos vadovas Borisas Džonsonas pavadino Rusijos kaltės "įrodymus" "stulbinančiais". Tačiau kaltinimai pasirodė esą klaidingi: Britanijos gynybos ministerijos slaptosios laboratorijos vadovas pareiškė, kad ekspertams nepavyko nustatyti medžiagos kilmės, kuria, pasak Londono, buvo apnuodyti Skripaliai.

Gegužės viduryje buvęs GRU pareigūnas išvyko iš ligoninės, jo dukra buvo išleista balandžio viduryje. Ji pareiškė, kad grįš į Rusiją.

74
Temos:
Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (158)
Dar šia tema
Trampas įvardijo sąlygas, kurios leistų panaikinti sankcijas Rusijai
Vašingtonas užblokavo Rusijos aktyvus už šimtų milijonų dolerių sumą
Kiekvienas turės bent tris Rusijos vergus. Didžioji baltų svajonė
Vokietija paragino ES užmegzti gerus kaimyniškus santykius su Rusija