Gaublys

Baltarusijoje prekyboje pastebėti gaubliai su Krymu Rusijos sudėtyje

50
(atnaujinta 09:35 2018.08.30)
Nors Baltarusija valstybiniame lygmenyje nepripažino Krymo Rusijos dalimi, kai kuriose šalies parduotuvėse galima nusipirtkti gaublį su Krymu Rusijos sudėtyje

VILNIUS, rugpjūčio 30 — Sputnik. Gaubliai, kuriuose Krymas vaizduojamas kaip Rusijos dalis, parduodami universalinėje parduotuvėje Mogiliove, praneša RIA Novosti su nuoroda į Baltarusijos žurnalistą Eugenijų Gluškovą.

Žurnalistas išreiškė savo neigiamą požiūrį į šį faktą.

"Kur žiūri Mogiliovo rajono švietimo ir ideologijos skyrius?" — parašė Gluškovas savo Facebook paskyroje.

Žurnalistas priminė, kad Baltarusija valstybiniame lygmenyje nepripažino Krymo kaip Rusijos teritorijos.

Žemėlapiai su Krymu Rusijos sudėtyje

Įvairiose šalyse, įskaitant tas, kuris nepripažino Krymo susivienijimo su Rusija, prekyboje pasirodė poligrafinė produkcija, kur pusiasalis pavaizduotas kaip Rusijos teritorija. Tai visada sukelia ūmią Kijevo reakciją.

Štai, sausio mėnesį Ukrainos diplomatai pranešė, jog pasiekė, kad vienoje iš Prancūzijos parduotuvių iš pardavimo būtų išimti gaubliai su Krymu Rusijos sudėtyje, kurie buvo pagaminti didelės leidyklos "Eyrolles" užsakymu.

Vėliau buvo pranešta apie žemėlapius su Krymu Rusijos sudėtyje, išleistus Čekijoje. Tokią produkciją vienoje iš Prahos mokyklų aptiko būsimojo mokinio tėvas. Pasak jo, mokytoja atsiprašė, bet pasakė, kad žemėlapį atsiuntė ministerija. Pasak Ukrainos ambasadoriaus Jevgenijaus Perebijniso, diplomatinė atstovybė dar lapkričio mėnesį žinojo apie "problemą" ir atkreipė į ją Čekijos valdžios dėmesį. Jis pridūrė, kad gamintojas jau išėmė prekes iš pardavimo, tačiau ne visi žemėlapiai buvo išimti iš švietimo įstaigų.

Panašūs vaizdai atsirado ir žiniasklaidos eteryje. Štai, Vokietijos televizijos kanalas "3Sat", kuris transliuojamas Vokietijoje, Austrijoje ir Šveicarijoje, dokumentiniame filme "Vien tik Sibiras" parodė žemėlapį, kuriame Krymas pažymėtas kaip Rusijos teritorija.

Skandalai aplink žemėlapius kilo ir pačioje Ukrainoje. Štai, "STB" programos "Viengungis" eteryje parodė šalies žemėlapį be pusiasalio. Vėliau televizijos kanalas pripažino "klaidą", atsakomybę už ją primetęs projekto montavimo režisieriui.

Krymas vėl tapo Rusijos regionu po surengto ten referendumo 2014 metų kovą, kuriame 96,77% respublikos rinkėjų ir 95,6% Sevastopolio gyventojų pasisakė už tai, kad pusiasalis taptų Rusijos dalimi.

50
Tegai:
Krymas, Baltarusija, Rusija
Dar šia tema
Prancūzijos kultūros ministerija "pripažino" Sevastopolį Rusijos miestu
"Google Maps" savo žemėlapiuose nenurodė Krymo tilto
Nord Stream-2 statybos

Ekspertas: Danijos sprendimas padidina galimybę laiku užbaigti "Nord Stream-2"

(atnaujinta 20:36 2020.08.05)
Sutikimas nutiesti vamzdžius Danijos vandenyse yra labai geras signalas, mano ekspertas Valerijus Vaisbergas

VILNIUS, rugpjūčio 5 — Sputnik. Tokio Danijos sprendimo ir buvo tikimasi, o jų vyriausybė ir reguliavimo institucija neturėjo pagrindo atidėti leidimo išdavimo, interviu Sputnik Lietuva sakė investicijų bendrovės "Regionas" Analitikos skyriaus direktorius Valerijus Vaisbergas.

"Kitas dalykas tai, kad per praėjusią savaitę iš Amerikos pusės negirdėjome jokių naujų prieštaravimų dėl "Nord Stream-2". Akivaizdu, kad padėtis buvo kažkokiame užkulisiniame derybų etape, kurio baigtį gana sunku numatyti. Nepaisant to, sutikimas dėl vamzdžio klojimo Danijos vandenyse — tai labai geras signalas, iš esmės tai padidina galimybę užbaigti projektą per anksčiau nurodytą terminą, tai yra šių metų pabaigoje-kitų pradžioje. Manau, kad svarbiausia — pabaigti statybas ir paleisti dujas per šias dvi naujas atšakas", — sakė jis.

Danijos energetikos apeliacinė taryba negavo apeliacijų dėl Danijos energetikos agentūros (DEA) sprendimo, kuriuo buvo leista "Nord Stream 2 AG" naudoti inkaruotus laivus tiesiant "Nord Stream-2".

Nord Stream-2
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Nuo antradienio "Nord Stream 2 AG" gali atnaujinti statybas.

"Nord Stream-2" projektas apima dviejų vamzdynų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų per metus, tiesimą nuo Rusijos pakrantės iki Baltijos jūros ir Vokietijos.

Jam aktyviai priešinasi JAV, kurios ketina parduoti savo suskystintas gamtines dujas Europos Sąjungoje. Vašingtonas gruodį paskelbė taikysiąs sankcijas projektui, reikalaudamas, kad įmonės, susijusios su projektu, nedelsdamos nutrauktų statybą. Šveicarijos "Allseas" beveik iš karto paskelbė apie darbo sustabdymą.

Rusija ne kartą pareiškė, kad projektas yra tik komercinio pobūdžio ir naudingas Europos partneriams.

Tegai:
Nord Stream-2, Danija
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba
Dar šia tema
Laivo "Fortūna" nuomininkas atsisakė dalyvauti užbaigiant "Nord Stream-2"
Ekspertas: Lenkijos teisinės pretenzijos neturės įtakos "Nord Stream-2"
Ekspertas numatė derybų tarp "Gazprom" ir laivo "Fortūna" savininko rezultatus
Sprogimas Beirute

Įvardytos pavojingos medžiagos atmosferoje po sprogimo Beirute

(atnaujinta 18:38 2020.08.05)
Galingas sprogimas antradienio vakarą įvyko Beiruto uosto rajone. Sprogimas įsiplieskė dėl 2750 tonų amonio salietros, kuri šešerius metus buvo nesaugiai laikoma sandėlyje

VILNIUS, rugpjūčio 5 — Sputnik. Po sprogimo Beirute į atmosferą galėjo patekti nuodingų medžiagų, praneša televizija "360", cituodama buvusio JT biologinių ginklų komisijos nario, karo eksperto Igorio Nikulino žodžius.

Įvertinta Beiruto uosto sprogimo padaryta žala
© Sputnik . РИА Новости

Anot jo, be azoto oksido, ore gali būti dar pavojingesnė medžiaga — asbestas.

"Azoto oksidas nėra ypač toksiškas. Dešimtys pastatų taip pat sunaikinti. Čia jis gali būti kenksmingesnis. Jie galėjo būti pastatyti praėjusio amžiaus šeštajame — septintajame dešimtmečiuose, naudojant asbestą. Tai jau pavojinga medžiaga, sukelianti vėžį", — aiškino ekspertas.

Jo teigimu, suspensija po sprogimo, kurioje yra degimo produktų ir dalelių iš sunaikintų pastatų, įsitvirtins per dvi — tris dienas. Tačiau kol kas specialistas Libano sostinės gyventojams rekomenduoja dėvėti respiratorius.

Galingas sprogimas antradienio vakarą įvyko Beiruto uosto rajone. Sprogimas įsiplieskė dėl 2750 tonų amonio salietros, kuri šešerius metus buvo nesaugiai laikoma sandėlyje.

Dėl ekstremalios situacijos buvo sugadinta pusė miesto pastatų, o ligoninės  perpildytos dėl didelio aukų skaičiaus. Naujausiais duomenimis, daugiau nei šimtas žmonių mirė, o apie 4000 buvo sužeista. Daugelis žmonių vis dar ieškomi.

Tegai:
oro tarša, sprogimas, Beirutas
Dar šia tema
Beirute įvyko galingas sprogimas — video
Per sprogimą Beirute žuvusių žmonių skaičius padidėjo iki 78